Білий дім працює над тим, щоб передати передові протикорабельні ракети в руки українських бійців, щоб допомогти подолати морську блокаду Росії.
Джерело: Reuters
Україна може отримати ракети для деблокади Чорного моря
Україна не приховує, що хоче мати більш передові можливості США, крім наявних артилерії, ракет Javelin і Stinger та іншої зброї. У списку Києва, наприклад, є ракети, які можуть відштовхнути російський флот від його чорноморських портів, що дозволить відновити поставки зерна та іншої сільськогосподарської продукції по всьому світу, - йдеться у виданні.
Троє посадовців США та два джерела в Конгресі США заявили, що два типи потужних протикорабельних ракет, Harpoon виробництва Boeing, та Naval Strike Missile виробництва Kongsberg та Raytheon Technologies, активно розглядалися або для прямого постачання в Україну, або шляхом передачі від європейського союзника, у якого є ці ракети.
У квітні президент України Володимир Зеленський звернувся до Португалії з проханням надати українським військовим гарпуни, які мають дальність дії майже 300 км.
Але є кілька проблем, які заважають Україні отримати ракети. По-перше, існує обмежена доступність платформ для запуску «Гарпунів» з берега — за словами кількох чиновників, це технічно складне рішення — оскільки в основному це ракета морського базування.
Фото: nara.getarchive.net
Двоє американських чиновників заявили, що Сполучені Штати працюють над потенційними рішеннями, які включали зняття пускової установки з американського корабля.
За словами джерел, кілька країн будуть готові відправити ракети Harpoon до України. Але ніхто не хоче бути першою чи єдиною країною, яка зробить це, побоюючись відповіді з боку Росії, якщо корабель буде потоплено ракетою із їхнього арсеналу.
За словами чиновника, щойно ця "добре озброєна" країна зобов'яжеться відправити ракети, інші можуть слідувати її прикладу.
В оперативній зоні Чорного моря наразі розташовані близько 20 кораблів ВМФ Росії, включно з підводними човнами, заявило раніше британське оборонне відомство.
Читайте також: