США схвалили надання Україні F-16 з Данії та Нідерландів — Reuters
Категорія
Світ
Дата публікації

США схвалили надання Україні F-16 з Данії та Нідерландів — Reuters

США схвалили надання Україні F-16 з Данії та Нідерландів — Reuters
Джерело:  online.ua

США схвалили відправлення Україні винищувачів F-16 з Данії та Нідерландів. Це станеться, щойно українські пілоти закінчать підготовку.

Джерело: Reuters

США дозволять Данії та Нідерландам передати винищувачі Україні

Видання посилається на копію листа держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Державний секретар Ентоні Блінкен надіслав листи своїм датським і нідерландським колегам із запевненням, що запити на передачу літаків будуть схвалені.

Я пишу, щоб висловити повну підтримку Сполученими Штатами як передачі Україні винищувачів F-16, так і підготовки українських пілотів кваліфікованими інструкторами F-16.

Блінкен сказав: «Залишається критично важливим те, що Україна здатна захистити себе від триваючої російської агресії та порушення її суверенітету».

За його словами, схвалення запитів дозволить Україні «в повній мірі скористатися своїми новими можливостями, щойно перший набір пілотів завершить навчання».

Що відомо про винищувачі для України

Нагадаємо, що у травні президент США Джо Байден схвалив програми підготовки українських пілотів на F-16. Окрім навчання в Данії, мав бути створений навчальний центр у Румунії.

Члени НАТО Данія та Нідерланди очолюють міжнародні зусилля з підготовки пілотів, а також допоміжного персоналу, обслуговування літаків і, зрештою, надання Україні можливості отримати F-16 .

У липні виконуючий обов’язки міністра оборони Данії Троельс Поульсен заявив, що країна сподівається побачити «результати» навчання на початку 2024 року.

Речник ВПС України Юрій Ігнат повідомив, що Україна не зможе експлуатувати американські винищувачі F-16 цієї осені та зими.

Офіційні особи США в приватному порядку заявили, що літаки F-16 нібито мало б допомогли Україні в її нинішньому контрнаступі і не змінять ситуацію, коли вони врешті-решт прибудуть, враховуючи російські системи протиповітряної оборони та спірне небо над Україною.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?