22 липня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції. Сторонам переговорів вдалося дійти згоди, що з 00:01 27 липня 2020 року кожна з них повинна дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню. Чимало міжнародних партнерів України вже відреагували на нове рішення команд Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Із гучними заявами також виступили Сполучені Штати і Велика Британія - вони наголосили, що сподіваються на дотримання домовленостей про припинення вогню з 27 липня. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на повідомлення посольств двох країн.
"США підтримують рішучі зусилля України щодо повного запровадження припинення вогню. Ми сподіваємось, що реальний стан справ на місцях повністю відображатиме припинення вогню, передбачене Мінськими угодами, в той час як додаткові заходи щодо посилення припинення вогню, погоджені Тристоронньою контактною групою, набувають чинності 27 липня", - зазначається у заяві посольство Штатів у Twitter.
За словами американських дипломатів, дотримання режиму припинення вогню дасть перепочинок цивільним громадам, які постраждали від насильства, що триває понад шість років, та відкриє шлях до повного та всебічного врегулювання конфлікту на Донбасі.
Свою позицію також озвучила пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс - вона звернула увагу н ате, що РФ має виконати свої зобов'язання, зокрема, через свій вплив на збройні формування, які вона підтримує.
"Добре бачити домовленість на рівні ТКГ про додаткові заходи для перемир'я. Дуже сподіваюсь, що їх буде втілено, і мирні жителі на Донбасі побачать стійке зменшення насильства", - зазначила вона у своєму офіційному повідомленні.
Варто нагадати, що починаючи з 00:01 27 липня на кожній з українських позицій додатковий контроль за припиненням вогню здійснюватимуть спеціально відряджені українські військовослужбовці.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що речник Кремля Дмитро Пєско поскаржився, що офіційну Москву насторожують заяви Києв а про неактуальність мінського формату.