США таємно домовились з Іраном про послаблення низки санкцій, пов'язаних з експортом нафти із метою витіснити Росію з традиційних ринків.
Джерело: Bloomberg
Що відомо про таємну домовленість Вашингтона та Тегерана
Місяці таємної дипломатії між двома країнами привели до прогресу в обміні полоненими, розблокуванні заморожених активів і, можливо, навіть у збагаченні Іраном урану. Здається, вони також досягли неофіційної домовленості щодо потоків нафти, - йдеться у матеріалі видання.
Журналісти видання посилаються на американських офіційних осіб, які виступили на правах анонімності.
США частково послабили санкції щодо експорту іранської нафти.
Зокрема, Іран вже вийщов на видобуток, який наразі є найвищим за останні 5 років з моменту введення заборони і постачає до Китаю найбільше сирої нафти за останнє десятиліття.
Як Іран може відібрати в Росії експорт нафти до Китаю
Тегеран впевнений, що зможе видобувати ще більше нафти.
Зокрема, наразі на світому ринку через підвищення пропозицій ціни знижуються, а це може бути на руку безпосередньо президенту США Джо Байдену напередодні президентських виборів.
Це традиційна гра в енергетичну дипломатію: укладати угоди, щоб отримати додаткові барелі. Економічні інтереси США та Ірану збігаються, коли справа доходить до збільшення кількості барелів на ринку, - зазначає керівник глобальної товарної стратегії RBC Capital Markets LLC у Нью-Йорку Хеліма Крофт.
За інформацією видання, Вашингтон не дозволяє Тегерану продавати нафту західним партнерам, зокрема, Японії і Південній Кореї, однак проти збільшення поставок іранської нафти Китаю.
Так, Іран продає нафту до Китаю із великою знижкою і конкурує із поставками російської нафти.
За словами трейдерів, два основних сорти в Ірані наразі торгуються зі знижкою до марки Brent понад 10 доларів за барель.
Також Тегеран змушений конкурувати з Росією за так званий "тіньовий флот" старих танкерів, адже "білі" перевізники через санкції не можуть співпрацювати з Іраном. Експерти мають сумнів, що Росії та Ірану вистачить на двох усього тіньового флоту, що доступний на ринку.
Читайте також:
РФ знайшла споcіб обійти санкційну за стелю цін, продаючи нафту до Індії — FТ;
Одна з найбільших нафтосервісних компаній SLB припиняє поставки до РФ
Російський "тіньовий флот" танкерів РФ скоротився швидше, ніж утворювався — Bloomberg