Уряд Сполучених Штатів зіграв ключову роль в остаточній відмові ізраїльського командування організовувати повномасштабну наземну операцію проти ХАМАС у Секторі Газа.
Джерело: Politico
Згідно з оприлюдненими даними, американські посадовці у приватному порядку виступили із закликами особисто до ізраїльського прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу та його команду завершити спецоперацію, під час якої наносилися авіаудари по ХАМАС.
Водночас США традиційно один з основних союзників Ізраїлю та виступили із заявою про повну його підтримку ще на початку нової збройної ескалації на Близькому Сході.
США про загострення навколо Ізраїлю
Особисто президент Джо Байден виступив із заявою про повне право ізраїльської сторони захищатися від ракетних випадів, жертвами яких стають цивільні. У Білому домі підтвердили, що державний лідер мав розмову телефоном з Нетаньягу, в якій згадав підтримку.
“Президент підтвердив свою тверду підтримку права Ізраїлю на захист від невибіркових ракетних обстрілів… Президент привітав зусилля з боротьби з міжгромадним насильством і з відновлення спокою в Єрусалимі. Він закликав Ізраїль докласти всіх зусиль для забезпечення захисту ні в чому не винних цивільних осіб”, - констатували в адміністрації.
Війна Ізраїлю та ХАМАС
ЦАХАЛ та палестинські сили почали обмінюватися ракетними обстрілами у ніч на 10 травня. Сектор Гази тоді завдав удар першим та отримав надзвичайно потужну відповідь від збройного опонента.
Цьому передували палестинські протести у Східному Єрусалимі, які почалися після виселення людей з району Шейх-Джаррах на користь єврейських переселенців. Атака ХАМАС - це фактично реакція на події в середині Ізраїлю.
Вже 14 травня ізраїльський уряд прямо відкинув пропозицію про стійке перемир’я у регіоні, з якою виступив арабський Єгипет. Пізніше у Тель-Авіві визнали, що незабаром операція може бути завершена.
Читайте також:
Я проклинаю Австрію — Відень відреагував на репліку Ердогана;
США та Ізраїль уклали військову угоду на тлі загострення в секторі Газа.