США висунули чітку вимогу Венедіктовій щодо резонансної справи
Категорія
Політика
Дата публікації

США висунули чітку вимогу Венедіктовій щодо резонансної справи

США висунули чітку вимогу Венедіктовій щодо резонансної справи
Джерело:  online.ua

Американська влада вимагає у очільниці Офісу генерального прокурора України Ірини Венедіктової забезпечити повне розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Джерело:  посольство США в Україні

США хочуть, щоб Венедіктова забезпечила розслідування вбивства Гонгадзе

"На знак визнання журналістів, які скрізь шукають правди, ми вітаємо рішення Верховного Суду України залишити в силі обвинувальний вирок генералу Олексію Пукачу, який організував та здійснив вбивство репортера Георгія Гонгадзе. Ми закликаємо генерального прокурора забезпечити повне розслідування цього злочину та притягнення підбурювачів до відповідальності. Протягом понад двадцяти років справа Гонгадзе була показником ефективності системи правосуддя в Україні", - наголосили американські дипломати у зверненні до Ірини Венедіктової.

Не можна також не згадати про те, що 2 липняВерховний Суд затвердив вирок колишньому генерал-лейтенанту міліції Олексію Пукачу, засудженому до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Що відомо про розслідування вбивства Гонгадзе

Український журналісти та засновник "Української правди" Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року.

У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати саме Гонгадзе.

У 2009 році на Київщині знайшли рештки черепа нібито Гонгадзе. Поховали Гонгадзе 22 березня 2016 року в Києві.

Публікація осінню 2000 року "плівок Мельниченка" спровокувала гучний "касетний скандалу. Записи із кабінету президента Кучми свідчили про причетність Леоніда Кучми та інших високопосадовців і політиків до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.

У 2011 році прокуратура відкрила справу проти Кучми, однак того ж року суд закрив її.
Замовників убивства Гонгадзе досі ніхто не покарав.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?