Новий міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко обговорив з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін і представниками міжнародних організацій виробництво вакцини в Україні. США зацікавилися співпрацею.
Джерело: Facebook Ляшко
За словами міністра, мова про власне виробництво вакцин в Україні йшла не тільки про препаратах проти коронавіруса. Однією з тем зустрічі, за словами Ляшка, був трансфер технологій для виробництва вакцин на українських підприємствах.
"Посольство США повідомило про можливість співпраці щодо постачання і власного виробництва вакцин. Також поділилися баченням розвитку біокластеров, зокрема можливості трансферу технологій імунобіологічних препаратів, не обмежуючись тільки вакцинами від COVID-19", - повідомив Ляшко.
На зустрічі з главою МОЗ України крім тимчасово повіреним у справах США в Україні Крістіною Квін були присутні директор Всесвітнього підрозділу по ВІЛ СНІД в Україні та директор українського офісу Центру контролю і профілактики захворювань США Езра Барзілай і партнери міжнародної місії USAID в Україні - Джеймс Хоуп, Бен Зіннер і Паола Павленко.
Важливо додати, що недавно Ляшко заявив, що в Україні є щонайменше три заводи, які здатні виготовляти вакцини на власних потужностях, але поки це неможливо, оскільки не всі фармацевтичні заводи готові поділитися технологією повного циклу виробництва вакцин.
Вакцинація в Україні
На зустрічі з партнерами Ляшко також повідомив, що розраховує завершити вакцинацію проти коронавіруса для всіх бажаючих в 2021 році. Вона сподівається, що за літо вдасться вакцинувати мінімум 5 млн українців.
Станом на 27 травня в Україні вже понад 1 млн людей зробили щеплення від коронавіруса. За минулу добу вакцинація була проведена для 15 тисяч осіб.
На території України вакцинують наступними препаратами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech - вона знаходиться на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування, в Україні вакцину зареєстровано 9 березня 2021 роки;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, в Україні її зареєстровано 20 квітня 2021 роки;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech - вакцина дозволена для екстреного використання ВООЗ, її застосовують в США, Великій Британії, Канаді і ЄС.
Читайте також: