Стала відома дата Радіодиктанту національної єдності
Категорія
Культура
Дата публікації

Стала відома дата Радіодиктанту національної єдності

Стала відома дата Радіодиктанту національної єдності
Джерело:  online.ua

Суспільне Мовлення оприлюднило дату Радіодиктанту національної єдності. Тепер флешьоб пройде у новий День української писемності та мови – 27 жовтня.

Джерело: Суспільне Новини

Оприлюднено дату Радіодиктанту національної єдності

Радіодиктант національної єдності 2023 року відбудеться 27 жовтня — у День української писемності та мови, який, згідно з указом президента, відтепер відзначатимуть саме цього дня (раніше відзначали 9 листопада).

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців та знавців української мови по всьому світу.

Суспільне Мовлення транслює диктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі.

Завдяки можливостям Суспільного Мовлення кожен охочий може долучитися до написання радіодиктанту з будь-якого континенту нашої планети. Але для нас особливо важливо зараз об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце і написати разом із тисячами людей по всьому світу Радіодиктант національної єдності 2023, відчули себе частинкою нашої сильної і прекрасної країни, — зазначив Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та диджиталу.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі закладів освіти, але щороку радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій.

Радіодиктант — це проєкт, головна мета якого не стільки перевірка грамотності, скільки єднання довкола української мови. Під час війни це особливо актуально. Знаково, що за годину прямого ефіру будуть включення з різних точок України, де люди в безпечних місцях писатимуть радіодиктант разом з усім світом. Навіть на фронті, якщо в той момент буде така змога, наші воїни писатимуть! А також плануємо включення з багатьох країн, з інших континентів! Українці й усі, хто знає або вчить, розуміє, любить українську мову, разом писатимуть текст під диктування — це буде неймовірно потужна енергетика єднання! — поділилася координаторка проєкту "Радіодиктант національної єдності", виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько.

Хто цього року напише текст для радіодиктанту і хто читатиме його у прямому ефірі — стане відомо згодом.

Минулого року текст радіодиктанту "Твій дім" написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня "Українського ПЕНу". Читала диктант народна артистка Ада Роговцева.

Де слухати радіодиктант:

  • на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;

  • наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура;

  • YouTube-каналі Українського Радіо;

  • Facebook-сторінках Суспільного.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності у 2022 році

Радіодиктант у 2022 році писали понад пів мільйона людей на шести континентах, разом з ученими на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді.

На перевірку тексту радіодиктанту на Українське Радіо загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових.

Редакція Українського Радіо отримала листи з усіх куточків України, зокрема з тимчасово окупованих територій, а також із понад двадцяти іноземних країн.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Буде ще гірше. Як Україна спровокувала в Росії справжній хаос

Україна знає, як ослабити режим Путіна
Джерело:  Forbes

Видання Forbes звертає увагу на те, що у найважливішій галузі російської промисловості почався справжній хаос на тлі регулярних атак Сил оборони України на нафтопереробні заводи, резервуари та трубопровідні насосні станції. Здається, Україна все-таки відшукала ахіллесову п'яту країни-агресорки, яку Кремль не може захистити.

Головні тези:

  • Сил оборони України невпинно нарощують кількість атак на Росію, щоб зупинити війну.
  • Російська нафтопереробна галузь потерпає від неефективного захисту та нездатності впоратися з українськими дронами і ракетами.

Україна знає, як ослабити режим Путіна

Як прогнозує редакція видання, у лютому буде ще гірше, ніж у попередні місяці, адже дедалі більше українського озброєння атакує Росію майже щодня.

Так, 11 лютого ввечері українські дрони подолали відстань щонайменше 450 миль (понад 720 кілометрів — ред) та завдали удари по нафтопереробному заводу "Роснефти" в Саратові на півдні РФ.

Українські санкції щодо Саратовського нафтопереробного заводу є безпілотними і незворотними, — зазначили в Силах безпілотних систем, новому підрозділі української армії, що займається розробкою безпілотних літальних апаратів.

Що важливо розуміти, Саратовський завод переробляє близько 7 млн тонн нафти на рік. Це понад 2% нафтопереробних потужностей Росії, які розподілені між 30 великими заводами.

Головна проблема Росії полягає в тому, що її ППО дуже розтягнута й погано виконує свою роботу.

Враховуючи той факт, що нафтова промисловість розкидана по всій території РФ, вона просто не може захистити всі НПЗ та інші важливі об'єкти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?