не став допомагати Україні летальною зброєю в розпал протистояння з Росією на Донбасі в 2014 році, побоюючись викликати пряме зіткнення з Москвою.
Про це йдеться в статті американської Foreign Policy, переклад якої зробив ONLINE.UA.
«Президент Обама, демократ, допомагав розділити тягар українських бід неохоче, почасти зі страху спровокувати пряму конфронтацію з Москвою», - йдеться в публікації.
Крім того, «питання про те, чи слід постачати зброю (зокрема, протитанкову) Києву викликало бурхливі дебати всередині і поза адміністрацією, коли війна досягла свого піку в 2014 році».
«У 2014 році російські війська захопили і анексували Крим, а потім РФ відправила військових на схід України, щоб підтримати там сепаратистів. Водночас Обама відхилив пропозицію Байдена і більшості своїх радників і не прийняв рішення про постачання зброї українським військовим», - підкреслили автори статті.
За їхніми даними, «Обама побоювався можливої ескалації військового протистояння між Києвом і Москвою, в разі якої Росія, ймовірно, переможе, і брав до уваги сильний опір європейських столиць такому розвитку подій».
«Замість цього Обама наполіг на економічних санкціях проти РФ і погодився, щоб Німеччина і Франція стали посередниками в дипломатичних зусиллях Києва і Москви щодо вирішення конфлікту», - йдеться в матеріалі.
У свою чергу Дерек Солей, який на той час займав високий пост в Пентагоні, сказав, що «радники Обами були практично одностайні в заклику до озброєння силовиків України».
"Це був один з небагатьох випадків, які я можу згадати в адміністрації Обами, коли майже кожен високопоставлений чиновник був за те, щоб зробити щось, проти чого виступає президент", - написав він у своїй книзі The Long Game.
При цьому автори додають, що «Білий дім настільки хотів уникнути будь-якої напруженості у відносинах з Росією, що відправляв нелетальне військове спорядження в Україну на вантажівках замість військових літаків США - на всякий випадок, щоб літаки не були сприйняті як провокація».
Більше
.