Українським журналістам вдалося дізнатися, що судді Конституційного Суду України, які раніше проголосували проти рішення щодо антикорупційного законодавства, тимчасово відмовилися від участі у його роботі. Агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на свої анонімні джерела в КСУ, стверджує, що ті судді Конституційного Суду України, які проголосували проти скандального рішення щодо е-декларування, тимчасово не братимуть участі у діяльності суду. Згідно з останніми даними, 5 листопада на початку пленарного засідання КСУ, на якому розглядали "земельні" питання, ці судді заявили, що вважають неприпустимою публікацію в ЗМІ проєктів рішень Конституційного Суду, передає ONLINE.UA.
"Тому до нормалізації ситуації щодо КСУ легітимним способом (судді – ред) вважають неможливим розгляд окремих питань конституційних проваджень і тимчасово не братимуть участі в засіданнях суду", – розповідає анонімне джерело.
Як уже згадувалося раніше, 27 жовтня судді КСУ прийняли рішення скасувати систему електронного декларування. Однак деякі судді Конституційного Суду заявили, що не погоджуються з цим рішенням.
Ось ці четверо суддів КС, які НЕ підтримали вбивство електронного декларування всіх посадовців:
Сергій Головатий (ліворуч вгорі). Призначений Порошенком в лютому 2018 року. Колишній нардеп і член Венеційської комісії. Голосував проти попри конфлікт інтересів: НАЗК виявило у його декларації недостовірні відомості.
Василь Лемак (праворуч вгорі). Призначений Порошенком у лютому 2018 року. Колишній професор Ужгородського національного університету.
Олег Первомайський (ліворуч знизу). Призначений Верховною Радою у вересні 2018 року (квота Народного Фронту). Колишній доцент Університету імені Тараса Шевченка.
Віктор Колісник (праворуч знизу). Призначений Порошенком в січні 2016 року. Експрофесор Університету імені Ярослава Мудрого.
Як повідомляв ONLINE.UA, 3 листопада скандальний очільник Конституційного суду Олександр Тупицький неочікувано натякнув українцям та представникам влади, що закон про мову не буде визнано неконституційним.