Однією з причин бурхливого зростання фінансових компаній в Нацкомфінпослуг називають споживче кредитування, так звані кредити «до зарплати», обсяги яких в минулому році зросли в 1,5 рази.
Про це повідомляє ONLINE.UA.
«В середньому, люди позичають 1-2 тисячі гривень на 2-3 тижні, так би мовити, до зарплати», - розповідає член Нацкомфінпослуг Олександр Зальотов.
При цьому відсотки за такими кредитами фінкомпанії беруть космічні - 600-700% річних, або 1,5-2% в день. Тоді як в банках ефективна процентна ставка за такими кредитами - набагато нижча 80-100%.
«Але гроші фінансових компаній набагато доступніші населенню, ніж банківські - людина повинна надати тільки паспорт та ідентифікаційний код. І ніяких поручителів, довідок, застав, як вимагають банки», - говорить радник голови правління банку "Конкорд" Павло Крапівін.
Але «легкі» гроші фінкомпаній нерідко приносять позичальникам неприємні сюрпризи. Багато українців купуються на рекламу «кредит під 2% за 5 хвилин», не підозрюючи, що мова йде про два відсотки в день, а не на рік.
«Нам нерідко скаржаться, що, прострочивши з поверненням кредиту всього тиждень, людям доводиться віддавати фінкомпанії суму, в рази вищу за ту, яку взяли в кредит», - зазначає Зальотов.
Вирішити проблему прихованих комісій і кредитів, на його думку, зможе закон про споживче кредитування, проект якого був прийнятий парламентом в першому читанні ще в грудні 2015 року.
Більше читайте в статті ONLINE.UA: Українці беруть кредити під космічні відсотки, а у боржників проблеми гірше колекторів
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації