Українці продовжують активно цікавитися повсякденним життям станції "Академік Вернадський". Найважливішими подіями та найяскравішими світлинами з користувачами української мережі регулярно ділиться Національний антарктичний науковий центр. Так, 11 листопада керівник 25-ої УАЕ Юрій Отруба опублікував вражаючі кадри, які йому вдалося зробити наприкінці антарктичної весни. Згідно з останніми даними, наразі висота снігового покриву біля станції сягнула 169 – 170 см, що є рекордом для цього року зимівки. Тепер нашим полярникам додалося роботи, як відкопати шлях назовні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на допис Національного антарктичного наукового центру у Фейсбук.
Користувачі української мережі не приховують, що дійсно вражені такими унікальними світлинами.
"Висилайте нам під Новий рік! особливо на Різдво; а от у нас зараз осінь; а що з пінгвінами?; вау!; У пінгвінів якраз період гніздування; матінко! оце весна; хочу це побачити))); я хочу туди; от зізнайтеся: скучили за суєтой суєт??)) чи все ж насолоджуєтесь арктичною величчю?); Сніжооок!!! Я хочу таке на Новий рік:)", — діляться враженнями від фото користувачі української мережі.
"В Україні осінь, а в Антарктиці весна і незабаром ми побачимо білі ночі. Так далеко і так по різному. З переведенням годинників, дім став ближчим, тепер різниця в часі складає п'ять годин!", — розповідають полярники.
Окрім того, вони зазначють, що пінгвіни на острові Галіндез саме у цей період активно будують гнізда. У когось вони охайні, у когось маленькі, а хтось взагалі не починав.
Як уже згадувалося раніше, "Академік Вернадський" — це єдина українська антарктична станція, яка знаходиться на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цього завдання підпорядкували всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 14 вересня на острові Галіндез в Антарктиці, де знаходиться станція "Академік Вернадський", народилося перше тюленя виду Уедделла.