Генсек НАТО Єнс Столтенберг пропонує змінити стратегію Альянсу щодо Росії через агресію проти України. Він нагадав, що нинішня стратегія передбачає стратегічне співробітництво з офіційною Москвою, але дав зрозуміти, що готовий змінити цей план через дії Росії в окупованому Криму та на Донбасі. Столтенберг анонсував, що свій новий план з приводу Росії озвучить лідерам країн НАТО на саміті в Брюсселі і якщо його підтримають, то остаточно він буде прийнятий в 2022 році. Про це Столтенберг заявив під час онлайн-виступу в Стенфордському університеті, передає ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.
"У колишньої концепції було записано, що ми прагнемо до стратегічної співпраці. Це було до Криму, Донбасу, інших агресивних дій Росії. Так що я сподіваюся, що коли лідери НАТО зустрінуться в Брюсселі на саміті в цьому році, вони погодяться з необхідністю розробити нову стратегічну концепцію і вже остаточно домовляться про неї на наступному саміті в наступному році ", - анонсував зміну плану НАТО щодо Росії Столтенберг.
Як відомо, Україна розраховує вже в 2021 році отримати відповідь по плану дій для вступу в НАТО. При цьому в Альянсі не можуть поки назвати конкретну дату, коли це станеться. Раніше Столтенберг підкреслював, що на сьогоднішній день наша країна є одним з найбільш важливих партнерів Альянсу, але щоб отримати членство офіційний Київ повинен зосередитися на реформах, боротьбі з корупцією та посилення контролю за оборонними інститутами.
Важливо нагадати, що нещодавно влада України запропонувала НАТО використовувати повітряний простір в Сімферопольському районі польотної інформації для повітряних операцій. Це спровокувало шквал обурень російської влади, яка злякалася "нальоту авіації Альянсу" на окупований Крим. Команда російського президента Володимира Путіна почала публічно погрожувати НАТО.
До цього уряд Сполучених Штатів дав офіційний дозвіл на використання окремих районів польотної інформації Сімферополя американськими авіакомпаніями. Це простір охоплює крім Криму частину Херсонщини та акваторії Чорного моря. Термін відповідної заборони завершувався в жовтні минулого року, а дозвіл зв'язали зі "змінами умов в повітряному просторі і зниженні небезпеки для літаків".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський розкрив головний фактор вступу України в ЄС і НАТО. На думку державного лідера, він полягає в проведенні успішної судової реформи.