Службовцю Національної гвардії Артемія Рябчука, який влаштував смертельну стрілянину у Дніпрі 27 січня, суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави строком на 60 діб.
Джерело: трансляція засідання Кіровського районного суду в місті Дніпро
Суд взяв нацгвардійця Рябчука під арешт без права застави
Слідчий суддя вважає доцільним обрати підозрюваному Рябчук запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 27 березня 2022 року. Тримання під вартою на гауптвахті за місцем несення служби Рябчука може заважати досудовому слідству та неупередженому з'ясуванню всіх обставин злочину, тому місцем тримання під вартою встановлено "Дніпровська установа виконання покарань №4, - оголосили під час засідання суду.
Суддя звернув увагу на наявність ризиків впливу підозрюваним на свідків, представників постраждалих та слідчих, а також можливість знищити докази його злочину.
Як стверджував прокурор, нацгвардієць скоїв злочин, який спричинив загибель людей, а тому процесуальне законодавство передбачає, що право внесення застави не можна застосовувати до підозрюваного. Суддя погодився з клопотанням прокурорів та не надав альтернативу внесення застави.
На переконання слідчих, обвинувачений може переховуватися від слідства та незаконно впливати на свідка, представників постраждалих, слідчого чи експертів у слідстві.
Адвокат Артемія Рябчука попросив суд задовольнити клопотання сторони обвинувачення частково. Так, він закликав не обирати підозрюваному тримання під вартою в умовах гауптвахти, оскільки сторона обвинуваченого не пояснила потребу в цьому, адже Рябчук згоден з обґрунтованістю підозри.
Адвокат також нагадав про те, що Рябчук зізнався в скоєному самостійно й добровільно здався поліцейським, тому, мовляв, не планує переховуватися від слідства.
Коментуючи бажання нацгвардійця перебувати на арешті в СІЗО, адвокат додав, що Рябчук не хоче повертатися туди, "де над ним знущалися".
Що відомо про Артемія Рябчука
Як повідомив на свої сторінці у Facebook Антон Геращенко, військовослужбовець є уроженцем міста Ізмаїл Одеської області.
Солдата було призвано на термінову службу Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки у жовтні 2021 року.
За інформацією ЗМІ, хлопець має середньотехнічну освіту, закінчив Ізмаїльський аграрно-технічний коледж. До служби в армії нібито працював комірником на одному з приватних підприємств.
У МВС також опублікували імена загиблих та поранених:
Буганов Олександр Олександрович – 15.08.1987, військовослужбовець військової частини 3021 Нацгвардії України, старший лейтенант, начальник варти.
Левківський Артем Володимирович – 16.12.2000, військовослужбовець військової частини 3021 Нацгвардії України, старший солдат, помічник начальника варти. Проживає у м. Олешків, Херсонської області.
Драган Олександ Олександрович – 06.11. 1997, військовослужбовець військової частини 3021 Нацгвардії України, молодший сержант. Проживає: м. Дніпро, пров. Громадянський, 42. Інші дані встановлюються.
Черник Леонід Леонідович – 2002 року народження, військовослужбовець військової частини 3021 Нацгвардії України, старший солдат. Проживає в Херсонській області. Інші дані встановлюються.
Цивільна загибла, жінка на ім’я Віра – 1986 року народження.
Серед тих, хто отримав поранення:
Наместник Денис Вікторович, 23.08.2002 р.н, Гулида Владислав Юрійович, 31.12.1999 р.н., Семенченко Ігор Андрійович, 1997 р.н., працівниця заводу Шарова Жанна Геннадіївна і Мачула Євген Сергійович, 08.07.2001 р.н.
Читайте також:
У Дніпрі затримали підозрюваного у масовому розстрілі військовослужбовців
СБУ назвала винного у хвилі псевдомінувань в Україні