У понеділок, 9 березня, в Нідерландах почався суд по справі про катастрофу малайзійського Boeing-777 рейсу МН17, збитого в 2014 році на Донбасі, в результаті чого загинули 298 осіб. Перше судове засідання проходить в комплексі Схіпхол недалеко від Амстердама. Онлайн-трансляція суду Гааги у справі МН17 проводиться Радіо Свобода- подивитися відео можна на ONLINE.UA.
Справа по авіакатастрофі МН 17 налічує 30 тисяч сторінок. Не виключено, що в ході судового процесу вона буде рости, оскільки за законодавством Нідерландів в ході суду можна додавати в справу нові дані. Підозрюваними у справі сечйчас є чотири людини - троє росіян і один українець. Серед них: так званий ексміністр оборони "ДНР" Ігор Стрєлков-Гиркин, полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава так званого "ГРУ ДНР" Сергій Дубинський, заступник голови так званого "ГРУ ДНР" Олег Пулатов і українець Леонід Харченко, який воював проти України на боці бойовиків "ДНР". Їх звинувачують в доставці з Росії на Донбас зенітного ракетного комплексу Бук, з якого був збитий малайзійський Boeing-777.
На даний момент слідство видало міжнародний ордер на арешт підозрюваних у справі МН17. Проте наголошується, що серед них немає тих, хто безпосередньо випустив ракету по літаку.
Нагадаємо, пасажирський Boeing-777 малайзійських авіаліній, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту літака перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу - всі вони загинули. За кількістю жертв ця катастрофа потрапила в десятку найбільших авіатрагедій в історії.
В ході міжнародного слідства було встановлено, що пасажирський літак збила ракета, випущена з російського ЗРК "Бук". Даний зенітно-ракетний комплекс на Донбас поставила Російська Федерація. У перші хвилини після катастрофи бойовики оголосили про те, що збили український військовий літак, але коли стало відомо про катастрофу пасажирського Boeing-777, бойовики "ДНР" і Росія відмовилися від свого визнання і заявили, що МН17 збили українські винищувачі. Всі звинувачення на адресу Києва були спростовані Спільною слідчою групою (JIT).
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Нідерландах розкрили важливі деталі розслідування катастрофи МН-17 і роль України в трагедії.