Суд Німеччини ухвалив остаточне рішення по Північному потоку-2
Категорія
Світ
Дата публікації

Суд Німеччини ухвалив остаточне рішення по Північному потоку-2

Суд Німеччини ухвалив остаточне рішення по Північному потоку-2
Джерело:  online.ua

25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа прийняв гучне рішення щодо російського газопроводу Північний потік-2, по якому Росія планує постачати газ в Європу в обхід України. Російському Газпрому остаточно обмежили право використовувати газопровід, який, як вирішив суд, повинен відповідати нормам газової директиви ЄС.

Джерело: Bloomberg.

За рішенням суду, компанія-оператор Nord Steam 2 повинна стати незалежною від російського газового монополіста - компанії Газпром. Більш того, суд постановив, що 50% пропускної здатності газопроводу повинні бути доступними для інших постачальників, а це значить, що газопровід може використовуватися Газпромом тільки наполовину.

Таким чином суд повністю відхилив скаргу оператора "Північного потоку-2", який намагався оскаржити рішення регулятора не звільняти газопровід від норм газової директиви ЄС. Джерело нагадує, що в Німеччині цю дерективу дійсно регулює відповідний національний закон, але він поширюється тільки на ті газопроводи, які були добудовані до 2019 року.

У Nord Stream 2 вже прокоментували рішення суду не звільняти Північний потік-2 від положень газової директиви ЄС. У компанії заявили, що оцінять судове рішення, але не уточнили, як воно відіб'ється на завершенні будівництва газопроводу, його запуску і початку поставок газу.

Суд ЄС ухвалив рішення проти Німеччини і Росії по Північному потоку

Раніше повідомлялося, що на підставі принципу енергетичної солідарності суд Євросоюзу вважає обгрунтованою постанову від вересня 2019 року за позовом Польщі, яке обмежувало на 50% пропускну здатність OPAL, що є відведенням від "Північного потоку" і по якому газ йде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Це рішення намагалася опротестувати Німеччина.

Як відомо, Єврокомісія ще в 2016 році розширила доступ "Газпрому" до газопроводу Opal, що приймає газ з "Північного потоку" - доступ було розширено з 50 до 90%, що дозволяло прокачувати більше 32 млрд куб. м в рік.

Тоді Україна і Польща виступили проти цього рішення через можливої втрати виручки від транзиту російського газу, який поставлявся в Європу. До позову також приєдналися уряду Литви, Латвії та Естонії.

У вересні 2019 року суд ЄС підтримав Польщу, Україну і країни Балтії. Тоді рішення ЄК скасували, оскільки воно порушувало принцип енергетичної солідарності. З тих пір "Газпром" може бронювати лише половину потужності Opal - 18 млрд куб. м в рік. 15 липня 2021 року суд ЄС виніс аналогічне рішення.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?