Радник президента США з національної безпеки Роберт О'Браєн 15 серпня виступив з несподіваним зізнанням - він заявив, що Вашингтон зазнав поразки в Радбезі ООН, де відхилили пропозицію США продовжити збройне ембарго проти Ірану. Але в команді американського лідера, за словами О'Браєна, не збираються миритися з цією черговою невдачею. У Білому домі розчаровані відмовою Франції, Німеччини та Великої Британії підтримати США щодо іранського питання, але пригрозили потужною відповіддю, запевнивши, що Вашингтон в найкоротші терміни буде домагатися продовження збройового ембарго проти Ірану і не зупиниться ні перед чим. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Fox News.
"Ми зазнали сьогодні поразки, але це ще не кінець. Відмова Франції, Німеччини та Великої Британії підтримати США з цього питання розчаровує, але не дивує. США приступлять до запуску процедури повернення санкцій ООН щодо Ірану. Американська політика щодо досягнення миру на Близькому Сході витримає кричущі невдачі в РБ ООН ", - заявив О'Брайен.
Його слова підтримав і глава Держдепу США Майк Помпео. Він заявив, що Рада Безпеки ООН, яка несе відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки, не змогла виконати свою основну місію - і це не можна пробачити.
"Сполучені Штати ніколи не залишать наших друзів в регіоні, які очікували більшого від Ради Безпеки. Ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб режим теократичного терору не мав свободи купувати і продавати зброю, яка загрожує серцю Європи, Близького Сходу та інших країн", - прокоментував поразку США в РБ ООН Помпео, підкресливши, що тепер світової спонсор тероризму отримає можливість вільно продавати і купувати звичайні озброєння.
Як відомо, термін дії ембарго закінчується 18 жовтня. За його продовження проголосували тільки дві країни - самі США і Домініканська Республіка. Проти, за традицією, виступили Росія та Китай. Однак ще 11 країн, в тому числі Франція, Велика Британія і Німеччина, утрималися від голосування.
Нагадаємо, Іран, США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція і Німеччина в 2015 році підписали Спільний всеосяжний план дій (СВПД). Докумен тпередбачає скасування санкцій проти Тегерана в обмін на припинення ним ядерних розробок. Угода в тому числі передбачала скасування збройового ембарго проти Ірану протягом п'яти років, але в 2018 році США покинули угоду і оголосили про відновлення санкцій проти Тегерана.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Трампа планують безжально розправитися з Іраном і Путіним, який підтримує Тегеран.