Очільник Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко терміново звернувся до українців, аби не допустити розповсюдження фейків в суспільстві. Він наголосив, що недопущення продовольчого дефіциту та стабілізація цін на продукцію першої необхідності та медичні вироби – це виклики, які постали перед його відомством. За словами Петрашка, наразі ведеться активний щоденний моніторинг стану цін на харчові товари, а також залучаються до діалогу виробники, дистриб’ютори та магазини. Окрім того, він підкреслив, щоо українцям немає сенсу панікувати, адже внутрішній продовольчий ринок наповнений усіма категоріями товарів, а цінова ситуація є стабільною і контрольованою. Міністр заявив, що чутки про дефіцит хлібу залишаються просто чутками і подібного ніколи не буде, передає ONLINE.UA.
"Забезпеченість пшеницею і хлібом – важливе питання, яке турбує українців. Два тижні тому Мінекономіки підписало Меморандум з основними учасниками зернового ринку щодо граничних обсягів експорту пшениці. Станом на найнижчу точку, тобто до того, як почне надходити збіжжя з нового врожаю, у нас буде 3 млн тонн пшениці – у 2 рази більше ніж минулого року, що повністю забезпечить нам продовольчу безпеку. Тому ніякого дефіциту хліба не буде", - зазначив очільник відомства.
За словами Ігоря Петрашко, 3 тижні тому був ріст цін за певними товарними позиціями, який вдалося зупинити. Загалом, останні 10 днів ціни не зростали. Міністр пояснює, що причини зростання цін носять, в першу чергу, сезонний характер. Адже традиційно перед Великоднем спостерігається подорожчання цін на окремі категорії продуктів.
"Але непередбачуваних стрибків не було і не буде. Друге - це девальвація, яка відбувається з валютою. Третя причина - це спекулятивний елемент, над подоланням якого в міністерстві вже працюють", - сказано в повідомленні.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Кабмін готує нову грошову допомогу українцям, які постраждали через карантин. Міністри мають намір ввести виплати на дітей, які зможуть отримувати фізичні особи-підприємці, які призупинили бізнес через введені обмеження.