Європейська кoміссія розширила так званий списoк спостережень за кoнтрафактом і пірaтством. У нього включили месенджер Telegram і російську соцмережу ВКонтакте, яка заборонена в Україні. Причиною тому стало поширення та сприяння поширенню піратського контенту, тобто музики, книг і фільмів без дозволу правовласників. Правда, ніяких санкцій за потрапляння в цей список Єврокомісією не передбачено - за задумом його ввели для того, щоб спонукати правоохоронні органи своєчасно вживати заходів щодо обмеження доступу до піратських ресурсів, передає ONLINE.UA з посиланням на сайт ЄК.
"Правовласники повідомляють, що користувачі ВКонтакте можуть мати несанкціонований доступ до фільмів і телешоу, в тому числі через вбудовані відеоплеєри, а також книги, в тому числі підручники. Це відбувається в групах, де користувачі можуть ділитися, завантажувати і завантажувати контент. Функція пошуку дозволяє користувачам легко знаходити контент, що порушує авторські права", - йдеться в звіті ЄК.
Що стосується Telegram, то в ЄК крім вищеназваних протензій підкреслили, що керівництво месенджера не реагує на скарги користувачів і авторів контенту.
"Користувачі Telegram використовують загальнодоступні «канали», які мають такі ж функції, що і соціальні мережі, для обміну несанкціонованим контентом для завантаження або потокової передачі, включаючи музику, книги, новини, публікації, фільми і телепрограми для просування неліцензійних послуг IPTV. Передплатники також діляться посиланнями на інші сайти, на яких розміщується контент, захищений авторськими правами, або на інші торговельні майданчики з продажу контрафактної і фармацевтичної продукції ", - пояснили в ЄК.
Відзначається, що у відповідь на звинувачення Telegram стверджує, що месендежер не допускає шкідливого контенту на своїй платформі і видаляє будь піратський матеріал протягом 24 годин. У Telegram також нагадали, що їх зусилля в боротьбі з шкідливим контентом на своїй платформі був дуже успішним і в інших областях, включаючи терористичну пропаганду і жорстоке поводження з дітьми.
Як відомо, "Список спостереження за контрафактом і піратством" був створений в 2018 році. Він є інформативним і не має юридичної сили. У нього включають будь-які онлайн-ресурси, які надають доступ до піратського контенту. Крім Telegram і ВКонтакте, в нову версію списку потрапили популярні в Росії онлайн-платформи Seasonvar і Rutracker, а також торговий центр "Горбушкін двір" в Москві.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в РНБО остаточно вирішили ставити на облік в правоохоронних органах всіх українців, які користуються забороненої російської соцмережею "ВКонтакте". Постановка на облік почнеться вже через півроку, коли буде розроблена нова Стратегія кібербезпеки України, а також стратегія інформаційної безпеки.