Україна увійшла до програми розширених можливостей НАТО від п'ятниці, 12 червня. В уряді пояснили, що конкретно це означає. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Офіс віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
За даними відомства, це частина масштабної політики Альянсу, яка спрямована на поглиблення та підтримку співпраці поміж союзниками й партнерами.
"Це особливий формат співпраці, який НАТО пропонує найближчим союзникам, що готові тісно співпрацювати з Альянсом для протидії світовим загрозам. Такий формат дозволяє кожній країні обрати сфери для взаємодії, які будуть максимально корисними для неї та НАТО", - говориться у заяві.
Перш за все програма розширює можливості секторальної взаємосумісності з НАТО у кількох напрямках — логістиці, зв'язку, управлінні військовими підрозділами.
Завдяки статусу партнера НАТО Україна отримає змогу брати участь у плануванні операцій, отримає доступ до маневрів, передового досвіду та пріоритетної сертифікації сил і засобів.
Водночас українські представники зможуть претендувати на посади у штаб-квартирі й командних структурах Альянсу.
Обмін розвідувальними даними між Києвом та країнами-союзницями стане поглибленим та швидшим.
Поглиблення співпраці передбачається у підтримці безпеки у Чорному морі, протидії кіберзагрозам, міжнародному тероризмі та організованій злочинності.
Як повідомляв ONLINE.UA, представники НАТО в офіційній заяві нагадали, як українці входили до складу операцій в Афганістані, Косово, а також підтримували Сили реагування та міжнародні навчання. Вони дуже цінують цей внесок, який демонструє прихильність України до євроатлантичної безпеки.