Очільник правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко звернув увагу українців на те, що досі невідомо, чому проросійські бойовики зірвали угоду про повне припинення вогню у перший же день. Однак, неважко здогадатися, що не всі накази бойовикам віддаються тільки з Кремля. Експерт запевняє, що також є люди зі зброєю, які не повністю контрольовані центральним командуванням. Фесенко стверджує, що є цільові провокації з боку ворога з метою викликати вогонь у відповідь, або загострити військові дії. За його словами, ці порушення, швидше, мають провокаційний характер - щоб зірвати угоди. Тому треба максимально швидко і жорстко ставити питання про порушення і вимагати виконання угоди від протилежної сторони. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".
"Порушення перемир’я в Україні очікували. Тому в угоді передбачена низка заборон і контрольних заходів. Хоча висновки поки робити рано. Контрольний термін для оцінки ситуації – три дні або тиждень. Але зараз Україні треба вимагати виконання протилежною стороною конкретних пунктів угоди", - підкреслив український політолог.
На переконання представника України в ТГК Дениса Казанського, порушення угоди про перемир’я – чергове підтвердження недоговороспроможності людей Путіна і новий привід вимагати посилення санкцій проти Росії.
"Росія навіть не намагається приховати, що не дотримуватиметься домовленостей. Думаю, вони навмисно розхитують ситуацію, зокрема, підриваючи авторитет президента Зеленського. Адже в суспільстві неоднозначне сприйняття підписання цього перемир'я. Вони показують, що Зеленський не контролює ситуацію", - поділився своєю думкою український журналіст.
Володимир Фесенко також нагадав про те, що наразі актвино обговорюється ідея саміту великої п'ятірки ядерних держав: США, Британії, КНР, Франції і РФ - для Путіна це важливо. Така собі нова Ялта, як вважає глава Кремля.
"Не виключено, що США і Британія висувають Путіну умови щодо саміту ядерних держав. Зокрема, що саміт відбудеться, якщо Росія продемонструє конструктивну позицію щодо конфлікту на Донбасі. І це треба використовувати Україні. Міжнародний тиск важливий: перемир'я підтримали різні країни і організації", – нагадує політолог.
Як повідомляв ONLINE.UA, що 28 липня Володимир Зеленський ухвалив ще одне важливе рішення щодо Донбасу.