Влада Європейського Союзу не втомлюється уважно слідкувати за політичною ситуацією в Україні - так, нещодавно група депутатів Європарламенту почала бити на сполох після спроб зловживання українською судовою системою для політичного переслідування опонентів. Це зазначається у заяві членів неформальної групи друзів європейської України у Європарламенті. Політики не приховують той факт, що їх схвилювали постійні спроби зловживання українською судовою системою для політично мотивованого переслідування політичних опонентів. Окрім того, в ЄС нагадали, що мирний перехід влади в Україні після парламентських і президентських виборів минулого року був високо оцінений Європейським Союзом і його державами-членами. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Європейську правду".
"Нинішні спроби переслідування політичних опонентів створюють ризик відкату демократії, що відповідає інтересам третіх сторін, які прагнуть поставити під загрозу євроінтеграційні реформи в Україні" - заявили євродепутати.
Також вони наголосили, що визнають прагнення нашої країни до більш глибокої інтеграції з Європейським Союзом на політичному, економічному, міжособистісному рівнях і рівні безпеки за умови досягнення результатів реформ і прогресу в повазі верховенства права, незалежності та неупередженості судової системи, а також у зміцненні демократії.
"Ми очікуємо, що судова система України буде незалежна, вільна від політичного впливу і відповідатиме основоположним принципам демократії" – зазначається в заяві.
Варто звернути увагу на те, що раніше в МЗС Німеччини заявили, що дуже уважно спостерігають за кримінальним переслідуванням Петра Порошенка, зокрема, через німецьке дипломатичне представництво у Києві. Нагадаємо, що колишнього президента підозрюють в тому, що він схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до незаконного наказу, а саме до призначення на посаду заступника голови СЗР скандального Сергія Семочка. 1 липня суд оголосив перерву в засіданні щодо обрання запобіжного заходу Порошенку до 8 липня.
Як повідомляв ONLINE.UA, в ЄС заявили, що не визнають незаконну анексію Криму Росією і проведення РФ на території півострова референдуму про внесення поправок в російську Конституцію.