Уже 9 червня відбудеться довгоочікуване засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду під час якого пройде затвердження нової програми фінансування stand-by для України. Окрім того, в ході засідання також буде дана оцінка попередній програмі EFF, відкритій ще 5 років тому. Офіційний Київ має надію, що Фонд схвалить нову кредитну програму на 5 млрд доларів, а наступного дня буде виплачений перший транш. Цю інформацію вже підтвердив представник України в МВФ Владислав Рашкован на своїх сторінках в соціальних мережах, повідомляє ONLINE.UA.
Що важливо розуміти, перший транш Міжнародного валютного фонду у цьому році становитиме 1,9 мільярда доларів, другий - 1,6 мільярда, третій - у 2021 році - 1,5 мільярда. 7 травня офіційний Київ і Міжнародний валютний фонд переорієнтувалися з раніше попередньо погодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand by. Як потім пояснив очільник Мінфіну Сергій Марченко, МВФ відмовив українській стороні в трирічній програмі через економічну кризу і пандемію. Політик також наголосив, що українська влада виконала всі необхідні зобов’язання, і причиною зміни програми МВФ є те, що там не відкривають зараз програми EFF (Extended Fund Facility, програма розширеного фінансування, — ред.) ні для кого. У Мінфіні додають, що головна різниця у нових умовах співпраці МВФ полягає в термінах реалізації програми: Stand-by (яка пропонується зараз) - 1,5 роки, EFF (попередні умови) - 3 роки. Варто звернути увагу на те, що обсяг кредитування не зміниться.
Що також цікаво, 7 травня стало відомо про несподіване рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду. Повідомлялося, що ще 1 травня МВФ призначив очільником своєї місії в Україні Іванну Владкову Голлар замість Рональда ван Родена.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що глава МВФ Кристаліна Георгієва заявила, що коронавірусну кризу в світовій економіці вдасться подолати не раніше, ніж через три роки. Важливо розуміти, що ситуація може бути ще гірше, ніж в попередньому прогнозі.