Якщо українська сторона підпише угоду про створення консультативної ради з представниками ОРДЛО в політичній підгрупі ТКГ по Донбасу, то запустить сценарій "придністровського врегулювання", який вигідний Москві. Про це йдеться в петиції, яку українці адресували президенту України Володимиру Зеленському з вимогою відкликати згоду України підпротоколом, який був прийнятий в Мінську 11 березня. Дана петиція вже набрала більше 27 тисяч підписів з 25 тисяч необхідних - тепер її повинен розглянути президент, передає ONLINE.UA.
У петиції зосереджено увагу на тому, що на наступному засіданні ТКГ, яке заплановане на 25 березня ,вирішено підписати рішення про створення так званої консультативної ради, де вирішальні голоси матимуть представники України і ОРДЛО, а Росія і ОБСЄ матимуть дорадчий голос, фактично в якості спостерігача.
"Таким чином сторонами переговорів стають Україна і ОРДЛО, фактично визнається позиція Росії, що у нас відбувається громадянська війна, внутрішній конфлікт, Росія ж перетворюється з агресора на посередника між воюючими українцями поруч з ОБСЄ, хоча весь світ знає, що ні ОРДО, ні ОРЛО не є самостійними суб'єктами, повністю управляються з Москви і є просто місцевими колабораціоністами російського окупанта ", - йдеться в петиції.
Автори документа вважають, що дії глави Офісу президента Aндрей Єрмака і представника України в Тристоронньої контактній групі Леоніда Кучми, які поставили свої підписи 11 березня на протоколі, в якому йдеться про створення консультативної ради, легітимізують ОРДЛО в очах міжнародної спільноти, порушують українське законодавство і містять ознаки державної зради.
Слід зазначити, що через рішення створити консультативну раду з ОРДЛО виник скандал і в парламенті, і в президентській партії "Слуга народу". В ОПУ на тлі виниклої протестної реакції пояснили, що ніхто не збирається визнавати так звані "ЛНР" і "ДНР" і сідати за стіл переговорів з бойовиками - учасниками ради стануть вимушені переселенці та жителі окупованого Донбасу, які не брали в руки зброю.
У свою чергу глава МЗС України Дмитро Кулеба підкреслював, що в цій консультативній раді, яка зараз, за його словами, ще тільки обговорюється, за столом будуть сидіти з одного боку представники української громади, а з іншого - представники теж українського суспільства, частина якого зараз знаходиться під російською окупацією.
"Там не сидітимуть представники "ЛНР" і "ДНР", так званих "офіційних органів", які насправді не є офіційними. Це не майданчик для прямого діалогу між українською легітимною владою і нелегітимною "владою ЛНР і ДНР". Наша принципова позиція залишається тією ж: є держава-агресор - Російська Федерація, жертва агресії - Україна, ОБСЄ в ТКГ між ними. І є Франція і Німеччина в" нормандському форматі "між ними", - зазначив міністр.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що бойовики ОРДЛО повідомили, що нові переговори по Донбасу пройдуть у форматі відеоконференції.