Депутати турецького парламенту підтримали нову ініціативу президента Реджепа Ердогана щодо конфлікту за Нагірний Карабах. Йдеться про відправку військового контингенту в рамках процесу врегулювання. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Daily Sabah.
За оприлюдненими даними, військовослужбовці підтримуватимуть миротворчу місію в Карабасі, вони знаходитимуться у миротворчому центрі упродовж року.
Рішенню передували домовленості Москви та Анкари стосовно спільного моніторингу в зоні конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.
Наразі невідомо нічого про чисельність військового контингенту, це питання вирішуватиме безпосередньо адміністрація президента Ердогана.
Нагадаємо, домовленості Баку та Єревана за посередництвом Кремля передбачають розгортання в Нагірному Карабасі миротворчого корпусу російської армії, його розміри майже сягатимуть майже 2 тисяч військовослужбовців.
Упродовж минулого тижня, з моменту підписання угоди 10 листопада, командування Москви перекидувало підрозділи та озброєння. Зокрема, існує інформація про транспортування танків та РСЗВ "Град", їх оприлюднили іноземні медіа.
Згідно з домовленостями, азербайджанська сторона зберігає свої нові позиції за підсумками боїв. Водночас вірменська влада передасть опонентові контроль ще над кількома районами регіону.
Миротворча місія перш за все контролюватиме Лачинський коридор — вузький шлях між Вірменією та Степанакертом, адміністративним центром регіону. Територію навколо повинен отримати Азербайджан.
Як повідомляв ONLINE.UA, у вірменському уряді виступили з новим планом щодо врегулювання в Нагірному Карабасі. Прем’єр-міністр країни Нікол Пашинян оголосив, що Єреван підтримує ідею переговорів щодо майбутнього статусу регіону.