Протягом трьох останніх років кількість регіонів РФ, де спостерігається епідемія ВІЛ, зросла більш ніж на 40%. Причому 70% нових хворих в 2018 році – це економічно активні люди у віці 30-50 років. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РБК.
За даними Росспоживнагляду, у 13 регіонах Росії більше 1% жителів заражені вірусом імунодефіциту людини. Ще у 35 регіонах країни частка населення з ВІЛ становить понад 0,5%.
У російському відомстві відзначили, що зростає кількість невеликих міст з високим рівнем хворих на ВІЛ-інфекцію. Як правило, ці показники перевищують середні по Росії в 2-4 рази. Найбільш загрозлива ситуація склалась у містах Североуральськ, Кіровград, Тольятті, Верхній Уфалей, Новотроїцьк, Ленінськ-Кузнецький, Орськ, Березники та інші – всього близько 30 міст. Яка саме частка населення в цих містах заражена вірусом, не уточнюється.
У 2015 році лише у 9 регіонів РФ частка хворих на ВІЛ перевищувала 1% від загальної чисельності населення. За три роки до цього переліку додалось ще 4 регіони.
«У країні продовжують заражатися, причому заражаються в основному через гетеросексуальні контакти. Населення не використовує презервативи – їхні продажі падають. Причини я бачу в тому, що, з одного боку, їхня вартість висока, а купівельна спроможність населення падає, з іншого боку, люди не розуміють, що ця проблема може торкнутися їх безпосередньо. Ще й влада рапортує, що ВІЛ в країні активно перемагається », – зазначає Керівник федерального центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Вадим Покровський.
У 2018 року кількість проживаючих в Росії людей з діагнозом ВІЛ перевищила 1 мільйон.
Найгірша ситуація з розповсюдженням ВІЛ спостерігається у таких регіонах:
Іркутська область – заражені 1,8% населення (1814 осіб на 100 тис.).
Свердловська область – 1,8% (1804 людини на 100 тис.)
Кемеровська область – 1,8% (1796 на 100 тис.).
Самарська область – 1,4% (1474 на 100 тис.).
Оренбурзька область – 1,4% (1356 на 100 тис.).
Росспоживнагляд відмічає появу тенденції зараження людей, які не відносяться до груп ризику поширення ВІЛ-інфекції, тобто гомосексуалістів, споживачів наркотиків і працівників сфери секс-послуг. 70% нових хворих в 2018 році – це економічно активні люди у віці 30-50 років. Стали частіше заражатися і люди передпенсійного та пенсійного віку.
«Старіння» ВІЛ-інфекції експерти пояснюють тим, що «люди в віці 50 років і старше практикують багато форм ризикованої поведінки, яка має місце серед молодих людей».
Покровський вважає, що старіння ВІЛ – це нормально. У 1990-х і 2000-х роках більшість хворих в Росії були дуже молоді, тому що їхню основу складали малолітні споживачі наркотиків.
За даними Росспоживнагляду, протягом 2018 року померло 36,9 тис. росіян, заражених ВІЛ. Основною причиною смерті серед ВІЛ-інфікованих був туберкульоз.
Нагадаємо, що кілька днів тому очільниця МО З Уляна Супрун розповіла, які бутерброди корисні для здоров'я.