У Міністерстві внутрішніх справ виступили з критикою одного з моментів процесу легалізації вогнепальної зброї в Україні. Заступник голови відомства Антон Геращенко стверджує, що вони не мають намір просувати дозвіл на володіння короткоствольною зброєю. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу міністерства.
За його словами, у Верховній Раді вивчають позиції двох законопроєктів з цієї теми - №4335 та №4335-1. Разом з МВС ідею про заборону на володіння короткостволами підтримали у Національній поліції.
“Наразі обіг зброї в Україні регулюється лише наказом міністра внутрішніх справ №622. Закон потрібний, але ми категорично проти обігу короткоствольної зброї. Це і позиція Президента України також, вона висловлена у відповіді на петицію про дозвіл на короткоствольну зброю”, - наголосив Геращенко.
Він пояснив, сьогодні в Україні можна без жодних проблем купити гладкоствольну зброю, якщо особі власника виповнився 21 рік. Для цього необхідна відсутність алкогольної, наркотичної залежностей і нормальне психічне здоров’я.
Для осіб старше 25 років можна придбати нарізну зброю, якщо вони відповідають попереднім критеріям, а також не мають судимостей. Заступник Арсена Авакова назвав такі засоби цілком достатніми для оборони житла.
Натомість у країнах, де існує повний дозвіл на володіння зброєю, зокрема й короткоствольною, зашкалює показник смертності людей. Наприклад, у Сполучених Штатах тільки від рук поліцейських щороку гинуть від 800 до 1000 осіб, а вогонь на ураження правоохоронці відкривають через збройну загрозу з боку порушника. Там кількість вогнепальних засобів сягає в цілому сотні мільйонів одиниць — саме у приватній власності.
“У Великобританії, де немає дозволу на короткоствольну зброю, кількість умисних вбивств – одне на 100 тисяч жителів. В Японії – 0,2, в Україні – 4,5, в США – 5, в Молдові – 7 вбивств на 100 тисяч жителів”, - навів інші дані Геращенко.
Він наголосив, що Україні не потрібна така статистика смертності громадян та поліцейських.
Як повідомляв ONLINE.UA, у Міністерстві внутрішніх справ уточнили певні положення одного з законопроєктів, яким пропонується легалізувати цивільну вогнепальну зброю. Начальник департаменту комунікацій Артем Шевченко назвав неприпустимою присутність озброєних цивільних громадян на вулицях.