В Офісі сербського члена президії Боснії та Герцеговини Мілорада Додіка пояснили, звідки у нього стародавня українська ікона. Представництво політика стверджує, що артефакт був "родинним". Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "РБК-Україна".
За словами речника МЗС Олега Ніколенка, посольство України запевнили, що ікона Святого Миколая "перебувала у володінні сім'ї з Республіки Сербської".
"Проте жодних підтверджуючих документів про законність переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини надано не було. Таким чином, питання про істинні обставини потрапляння артефакту до Боснії і Герцеговини та шляхи його набуття у власність залишається відкритим", - зауважив Ніколенко.
Наразі українська сторона аз залученням правоохоронців та Інтерполу намагається встановили шлях потрапляння реліквії до Боснії.
"Українська сторона також висловила готовність до співпраці з боснійсько-герцеговинськими слідчими органами для з'ясування всіх обставин, пов'язаних з вивезенням ікони з території нашої держави", - додав речник.
Нагадаємо, представник боснійської влади подарував згадану ікону російському міністру Сергію Лаврову. Той її повернув, коли з'ясувалося, що вона знаходилася в Луганську до його окупації.
Також українське МЗС звернуло увагу на наявність на іконі печатки, яка вказує на Одеську крайову комісію з охорони пам’яток матеріальної культури та природи. Відомство працювало з 1926 року.
Як повідомляв ONLINE.UA, історія зі скандальним подарунком боснійців главі МЗС РФ Сергію Лаврову триває — російський міністр після ноти протесту України повернув старовинну ікону з Луганська владі Боснії та Герцеговини, але та не поспішає давати офіційні пояснення у зв’язку з виниклим інцидентом. Однак, вже відомо, що українська ікона, яку Лаврову подарував голова президії БіГ Мілорад Додік, потрапила в Сараєво через Росію і Сербію.