Пандемія коронавірусу COVID-19 триває на планеті вже понад рік, за цей період медичні фахівці зареєстрували чисельні мутації. Різноманітні штами інфекції поширюються світом, серед яких найбільш відомі “британський”, “південноафриканський”, а також “бразильський”. Останній лише нещодавно дістався європейських країн, а найсуворішими заходами його намагаються стримати у Великій Британії. Нещодавно там зареєстрували шість відповідних випадків, однак одній інфікованій особі вдалося уникнути уваги лікарів та ізоляції. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Sky News.
Згідно з офіційними даними, троє інфікованих “бразильським” штамом коронавірусу знаходяться на території Шотландії, а ще троє — в Англії. Утім, одна людина не заповнила реєстраційну картку перед проходженням тестування, тож її особистість залишилася невідомою в момент отримання позитивного результату.
Результати тесту надійшли до лікарів 14 лютого. Це означає, що операцію проводили напередодні чи за день до цієї дати.
Британська влада звернулася до жителів королівства з невідкладним закликом з цього приводу. Якщо вони здавали тест на коронавірус 12 чи 13 лютого та не отримали результат, або ж точно знають, що не заповнили реєстраційну картку належним чином, їм варто повідомити про це.
Одночасно з цим влада намагається розшукати всіх пасажирів авіарейсу з бразильського Сан-Пауло, який прилетів до Лондона 10 лютого через транзит з Цюриха. Передбачається, що саме на борту цього літака знаходився потенційний пацієнт з новим штамом.
Нагадаємо, цей різновид COVID-19 зареєстрували вперше в Манаусі. Експерти виступили з припущенням щодо підвищеної заразності штаму навіть у порівнянні з “британським”, який так само оцінювали як більш активний до поширення між людьми. “Бразильська” мутація коронавірусу також може ефективніше опиратися наявним вакцинам — це питання необхідно уточнити фахівцям.
Як повідомляв ONLINE.UA, вже майже у всьому світі почалася вакцинація проти коронавірусу і люди завмерли в очікуванні, коли ж нарешті закінчиться пандемія, але експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я попереджають, що COVID-19 залишиться з нами назавжди. Хоча вони переконані, що найгірший сценарій епідемії вже позаду і пандемію COVID-19 вдасться зупинити на початку 2022 року — саме на той час, як вважають у ВООЗ, з’явиться можливість скасувати всі карантинні обмеження.