Спеціалісти Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника поділилися у своєму Facebook фотографіями незвичного явища – гігантських водяних лілій, які розквітли на одній з водойм у зоні відчуження.
Як повідомляє ONLINE.UA, поблизу Чорнобиля та Прип’яті у липні можна спостерігати жовті і водяні лілії, які знаходяться на території України під особливою охороною через свої великі розміри.
Глечики жовті (латаття жовте) – найбільша квітка української флори. Її діаметр сягає 15 см. Це багаторічна водяна рослина з товстим повзучим кореневищем. Зустрічається в стоячих і повільно текучих водах. Цвіте у червні-липні.
«Кореневища можуть рости на дні водойми на глибині до 5 м. Квітки на ніч опускаються під воду. Але тільки-но зійде сонце, вони спливають на поверхню у вигляді великих овальних бутонів, які через деякий час розкриваються. О 5-6-й годині вечора білосніжні квіти знову повільно закриваються і занурюються у воду. У дощову погоду латаття не розкривається», – пишуть у Facebook спеціалісти заповідника.
Латаття широко використовують у науковій та народній медицині. Через це рослина занесена до Зеленої книги України.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник створено указом президента у 2016 році. Його територія становить понад 226 тисяч гектарів. Більшість земель, що увійшли до заповідника, не можуть використовувалися у народному господарстві через високий рівень радіації.
Нагадаємо, що американо-британський серіал «Чорнобиль» спровокував туристичний бум в зоні відчуження.