У Дніпрі нейрохірурги успішно провели військовому надскладну операцію — витягнули з голови кулю й уламки потиличної кістки.
Джерело: Міністерство охорони здоров'я
Дніпропетровські медики провели надскладну операцію
Руслан з Харківської області, проживав за 5 км від ворожого кордону. Після початку повномасштабного вторгнення РФ опинився в окупації.
Два тижні хлопець, оминаючи ворога та мінні поля, йшов до своїх. У першому ж військкоматі записався добровольцем до лав ЗСУ.
10 квітня отримав важке поранення в голову. Куля та уламки потиличної кістки глибоко засіли в головний мозок.
Протягом доби його доставили до Дніпропетровської Обласної Клінічної Лікарні ім. І.І. Мечникова.
Заступник медичного директора Олександр Толубаєв розповів, що військовий отримав осколкове черепно-мозкове поранення в зоні бойових дій.
Під час операції, за допомогою нейрохірургічного мікроскопа медики вилучили металеві уламки з речовини головного мозку.
Складність операції в тому, що якщо металеві уламки вражають судини, то може бути масивна кровотеча й людина може загинути. Також, якщо ці фрагменти залишити в речовині головного мозку, можуть бути ускладнення, які потребуватимуть тривалого лікування, — розповів Олександр Толубаєв.
Руслан прийшов до тями, а 26 квітня їде на реабілітаційне лікування.
В Україні вперше вживили протез у кістку
У реабілітаційному центрі “Незламні” повідомили про проведення першої операції із вживлення протеза прямо в кістку. Така операція називається остеоінтеграційним протезуванням та стала першою в історії української медицини.
Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов.Чоловік втратив обидві ноги внаслідок натрапляння на міни.
Повідомляють, що до важкого поранення Ігор мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон, але війна змінила ці плани.
Тепер він ставить за мету здолати дистанцію у 10 км на протезах.
Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість. Чутливість, за допомогою якої він може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходять по траві, то відчувають її м’якість або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це. Тому у цьому випадку вони не можуть сказати, що не відчули, як наступили на ногу дружині, – каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.
Читайте також:
Вперше в Україні. Львівські медики пересадили дитині шкіру від посмертного донора
ЗСУ завдали 5 ударів по районах зосередження армії РФ — зведення Генштабу
Азовці показали бій за "дорогу життя" на Бахмут — відео