У неділю, 18 жовтня, турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган зробив останнє попередження співголовам Мінської групи ОБСЄ з врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі - Росії, Франції і США. Він вважає, що лідери цих країн, Володимир Путін, Еммануель Макрон і Дональд Трамп, поставляють Єревану зброю, за допомогою якого вірменська армія веде війну проти Азербайджану на окупованій території. Ердоган нагадав, що Туреччина підтримує і продовжить підтримувати Баку, поки Вірменія буде нападати на цивільні поселення і порушувати режим припинення вогню. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу турецького лідера.
"Мінська група ОБСЄ, що складається з Росії, США і Франції, надає Вірменії всебічну підтримку з озброєнням. Вірменська сторона повторно порушила перемир'я з Азербайджаном. Але що вони говорять на те, що ми підтримуємо наших азербайджанських братів?", - обурений Ердоган.
У команді російського президента Володимира Путіна за традицією відхрестилися від звинувачень Ердогана. Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький запевнив, що Росія та інші держави - співголови Мінської групи ОБСЄ не підтримують жодну зі сторін конфлікту в Нагорноі Карабасі і виступають за припинення кровопролиття.
Як відомо, Азербайджан і Вірменія на переговорах в Москві домовилися про перемир'я. Режим припинення вогню був оголошений 10 жовтня, але відразу ж після цього офіційні Баку і Єреван почали звинувачувати в порушеннях один одного. Вірменська армія, за даними МЗС Азербайджану, завдає ракетних ударів по найбільших містах Азербайджану, внаслідок чого гинуть мирні люди. У Вірменії заперечують причетність до ракетних атак.
Важливо відзначити, що конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоювалися початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Ердогана зробили останнє попередження Путіну і Пашіняну. Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар попередив, що якщо Єреван не звільнить окуповані землі Азербайджану, то наступним кроком буде азербайджано-турецький рух, спрямований на повернення азербайджанської землі.