У Генштабі розкрили деталі успіхів ЗСУ під Бахмутом
Категорія
Україна
Дата публікації

У Генштабі розкрили деталі успіхів ЗСУ під Бахмутом

У Генштабі розкрили деталі успіхів ЗСУ під Бахмутом
Джерело:  online.ua

За інформацією речника Генштабу ЗСУ Іллі Євлаша, українські військові продовжують успішний контрнаступ на південному фланзі в районі Бахмута та вибивають підрозділи злочинної армії РФ з позицій, однак ворог чинить запеклий опір. 

Джерело: Всеукраїнський телемарафон

Що відомо про успіхи ЗСУ в районі Бахмута  

Євлаш наголосив, що українські військові домоглись успіхів у районах Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки.

Там наші захисники продовжують витісняти ворога з займаних позицій та змушують його відступати. Противник огризається, проте все ще продовжує покидати позиції на цих напрямках, - підкреслює речник Генштабу.

Він зазначив, що протягом останньої доби в районі Бахмуту українські військові ліквідували ще 146 злочинців армії РФ та кілька одиниць ворожої військової техніки.

  • артилерійську установку "МСТА-Б";

  • 2 протитанкові гармати МТ-12 ("Рапіра");

  • 8 автомобілів;

  • декілька дронів різних типів.

Також захисники знищили пункт управління безпілотниками, звідки запускалися ворожі дрони-камікадзе, та 6 складів з боєприпасами.

Фіксуємо дещо зниження обстрілів у порівнянні, наприклад, з попередніми днями, коли обстрілів було на цьому напрямку понад 600. За минулу було зафіксовано 376 обстрілів, - підкреслив Євлаш.

Що буде робити армія РФ в районі Бахмуту 

За словами військово-політичного аналітика Олександра Коваленка, наразі в злочинної армії РФ залишається три варіанти дій у відповідь на звільнення українськими військовими Андріївки.

Під час тривалих боїв село випалили дотла, адже воно відігравало важливу роль на ділянці оборони російських окупантів Андріївка-Відрадівка і було перепоною за двома напрямками, - підкреслює Коваленко.

Експерт зазначив, що звільнення Андріївки дає змогу українським військовим тиснути на окупантів в районі Кліщіївки, Відрадівки, Зеленопілля та Курдюмівки.

Фактично, російські окупаційні війська зараз змушені приймати непрості рішення, щодо того, як їм діяти далі, - визнає Коваленко.

На його думку, першим варіантом дій окупаційної російської армії може бути спроба постійними контратаками повернути Андріївку під власний контроль.

Зокрема, для цього ворог може не тільки продовжувати використовувати ресурс, що залишився від знекровленої 72-ї окремої мотострілецької бригади, а й, наприклад, свіжі батальйони 4-ї ОМСБр, літаки типу "Ту" 217-го парашутно-десантного полку і танки 80-го танкового полку.

В цілому, коли Кліщіївка стала перетворюватися в сіру зону, приблизно таке і стало відбуватися. В результаті чого на в'їзді в село утворилося знатне звалище металобрухту з Т-90м "прорив", Т-80бвм, БМП-1/2/3 та інших зразків радянського/російського ВПК. Результат? Ресурс витрачений, а кліщі. Про це пізніше, -припускає Коваленко.

Другим варіантом може бути спроба закріпитись в районі залізничних шляхів і продовжувати тримати оборону.

 Однак, Коваленко вважає, що вже досить пошарпані підрозділи 72-ї ОМСБр, 11-ї ОДШБр, 83-ї ОДШБр і 102-го МСП не зможуть утримати всю ділянку за залізницею.

Особливо з урахуванням того, що це низина і рай для "касет", - підкреслює аналітик.

Крім того, експерт бачить і третій варіант розвитку подій біля Андріївки - поступальне, неспішне відведення сил до траси 0513 із заняттям там "жорсткої" оборони по лінії Миколаївка Друга-Відрадівка-Опитне, що фактично є південними воротами в Бахмут.

Він вважає, що російське командування, по всій видимості, вибере саме третій варіант.

І ще, один дуже важливий момент. СОУ протягом усього цього часу діяли на ділянці, де були присутні сили противника в кілька разів перевершують їх. За деякими напрямками оперували в обороні підрозділи в 3-4 рази перевершують наші сили. Тобто, ми в черговий раз руйнуємо стереотипи, - підкреслив експерт.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?