В українському уряді передбачають, що вже незабаром можна буде ввести систему річної фіксованої ціни на газ для населення. Кабінет міністрів у вівторок, 2 березня, провів обговорення такого річного продукту для побутових абонентів. Учасниками нараді з приводу тарифів на паливо стали прем'єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Національної комісії державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерій Тарасюк і голова правління НАК “Нафтогаз Україна “Андрій Коболєв. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на урядовий портал.
“Під час наради сторони обговорили можливі шляхи для запуску річного продукту вже в другому кварталі. Очільник уряду також дав доручення голові НКРЕКП провести нараду з представниками теплокомуненерго для обговорення механізмів запуску річного продукту для ТКЕ”, - говориться у заяві уряду за підсумками обговорення.
За словами Шмигаля, населення не повинно стежити за змінами газових цін щомісяця. Розвинені держави для цього вже ввели так званий річний продукт — це фіксована на цілий рік ціна палива, яка захищає споживачів від потенційних коливань.
Також голова уряду згадав про відкриття торік ринку газу в Україні, який функціонує у більшості країн світу.
“Відкриття ринку газу в Україні стало важливим і потрібним кроком, що за рахунок конкуренції має демонополізувати галузь та дати можливість людям обирати найкращого і найвигіднішого для себе постачальника. Наступним кроком має стати річний продукт на газ, аби люди укладали контракти за фіксованою ціною на цілий рік та могли прогнозувати свої витрати”, - резюмував він.
Нагадаємо, на початку лютого було затверджено Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Документ передбачає відтермінування виробникам тепла до 30 вересня платежу на різницю між ринковою та граничною газовою ціною.
Вже 1 травня “Нафтогазу” та Асоціації міст України належить визначити, яким коштом відбуватиметься компенсація різниці в цінах.
Як повідомляв ONLINE.UA, керівництво НАК “Нафтогазу” пояснило умови, за яких повинні утворюватися тарифи на “блакитне паливо” в Україні. Перш за все для цього необхідна нормально функціонуюча біржа, на якій формуватимуться ціни безпосередньо на газ, від яких вже утворюються тарифи — таким самим чином виглядає ціноутворення на бензин в Україні. Тим часом Антимонопольний комітет має вставати на захист інтересів споживача проти зловживань з боку монополістів.