У новому опалювальному сезоні тарифи на гарячу воду і опалення знизяться. Кабмін зобов'язав підприємства теплопостачання в терміновому порядку переглянути тарифи і визначити розмір витрат на придбання природного газу, завдяки чому для населення тарифи на тепло і гарячу воду зменшаться. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Мінрегіону.
У Кабміні вже прийняли рішення, що підприємства теплоенергетики зможуть при розрахунку тарифів на майбутній опалювальний сезон повинні будуть використовувати середню ціну газу за попередній опалювальний сезон - в минулому опалювальному сезоні ціна природного газу коливалася від 2 897 грн до 4 899 грн за тисячу кубів. Таке рішення прийнято напередодні на засіданні Кабінету міністрів.
У Мінрегіоні пояснили, що зміни, запропоновані постановою Кабміну, дозволяють підприємствам ТКЕ планувати витрати на придбання природного газу на рівні середньої ціни природного газу, що склалася за минулий опалювальний сезон. А це означає, що у підприємств ТКЕ з'являється можливість зменшити тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, оскільки такі тарифи включали раніше витрати на придбання природного газу вище середньої ціни газу в минулому опалювальному сезоні.
"Тарифи необхідно переглянути до початку опалювального сезону, адже важливо визначити розмір витрат на придбання природного газу, оскільки він становить 80-85% в структурі тарифу. Для населення тарифи на тепло і гарячу воду зменшаться", - зазначила заступниця голови Мінрегіону Наталія Хоцянівська, коментуючи рішення Кабміну.
Нагадаємо, раніше глава Кабміну Денис Шмигаль офіційно заявив, що в новій програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом немає вимог щодо підвищення тарифів, тому хвилюватися не варто. Крім того, глава уряду звернув увагу на те, що в наступному опалювальному сезоні комунальні платежі можуть зменшитися через зниження цін на газ.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Кабмін готує новий неприємний сюрприз для населення. В уряді мають намір переглянути тарифи на електроенергію, щоб забезпечити фінансову стабільність енергетики в умовах кризи.