Мінсоцполітики веде боротьбу з потоком контрабанди, яка завозиться в Україну під виглядом гуманітарної допомоги, але після продається у вигляді секондхенду. З такими поясненнями виступив заступник голови відомства Олег Коваль, пояснивши українцям нову заборону, передає ONLINE.UA.
"Міністерство соціальної політики бореться з "схемами на гуманітарку" і не виступає проти бізнесу "секонд-хенду". Наше завдання - припинити потік контрабанди, яка завозиться в Україну під виглядом гуманітарної допомоги. Досить часто "гуманітарний вантаж" використовується не для допомоги людям, а для ухилення від сплати податків. І все тому що "гуманітарну допомогу" не потрібно розмитнювати! Гуманітарний вантаж - це предмети, які БЕЗКОШТОВНО роздаються цільовим категоріям населення або установам. На ньому ніхто не повинен заробляти і єдина його мета - допомогти тим, хто цього дійсно потребує. При цьому Мінсоцполітики - єдиний орган в Україні, який може надати тому чи іншому вантажу статус "гуманітарного", - пояснив мету нової заборони Коваль.
Чиновник запевнив українців, що Мінсоцполітики жодним чином не виступає проти легальних магазинів з секондхендом. За словами Коваля, якщо товари в магазини завезені і продаються відповідно до норм вітчизняного законодавства, то вони не потраплять під заборону.
"Мінсоцполітики бореться зі "схемами на гуманітарку", а не легальним секондхендом", - підкреслив Коваль.
Нагадаємо, раніше в Мінсоцполітики виступили з ініціативою заборонити секондхенд в Україні, так як ці товари часто ввозять в країну під виглядом гуманітарної допомоги, через що бюджет України втрачає близько 2 млн доларів в тиждень і 2-3 млрд на рік.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні хочуть заборонити виробництво і продаж сигарет зі смаковими добавками і прирівняти вейпи до тютюнових виробів, які не можна курити в громадських місцях.