Колектив науковців з Канади працюють над проєктом вакцини проти коронавірусу COVID-19, яка передбачає вживання буквально у вигляді саморозчинних їстівних смужок.
Джерело: CBC News
За оприлюдненими подробицями, розробкою займаються представники університету Макмастер та біотехнологічної компанії Rapid Dose Therapeutics. ПОки що їхній прогрес - рання стадія.
Науковці зуміли стабілізувати білок з вакцини за температурою 40 градусів за Цельсієм, однак зараді збереження повноцінної дієвості препарату його необхідно охолодити ще нижче.
Згідно із задумом розробників, такі їстівні смужки у разі успіху дослідження можна буде використовувати у майбутньому не тільки для поширення антикоронавірусної вакцини. Таким чином можна буде вживати різноманітні препарати від інших захворювань.
“60% чи навіть більше країн світу - теплі: Африка, Мексика. Подумайте про всі країни, які не мають логістичних спроможностей Північної Америки. У ці смужки можна помістити вакцину від COVID, лихоманки денге або навіть грипу та відправити їх до країн без належної інфраструктури з найменшими витратами”, - цитують медіа Марка Упсдела, голови компанії Rapid Dose Therapeutics.
Станом на кінець червня експерти-розробники провели первинні дослідження на тваринах і звітували - революційна технологія дійсно може бути ефективною. Наразі вони передбачають перехід на наступний етап експерименту для перевірки щодо отримання пацієнтом необхідної імунної реакції, якщо доповнити препарат спайковим білком коронавірусу.
Вакцини проти коронавірусу
У світі тривають безліч розробок різноманітних вакцинних препаратів від COVID-19, які не потребують щеплення. Наприклад, встралійські вчені розробили новий тип вакцини проти COVID-19 у вигляді назального спрея. Він може виявитися ефективнішим, ніж препарати Pfizer і AstraZeneca.
Усі відомі вакцини проти коронавіруса в основному захищають від розвитку серйозних симптомів COVID-19, а назальний спрей націлений на зниження ризику зараження.
Читайте також:
Вчені почали випробування нового типу вакцини проти COVID-19;
ЗМІ дізналися, що Китай шантажує Україну вакциною від коронавірусу;
ВООЗ у спецзвіті розкритикувала виробництво російської вакцини Спутнік V.