Влада України і експерти МВФ так і не змогли домовиться про виплату другого кредитного траншу за програмою stand by. Серед проблемних питань, зокрема, залишилися прийняття законів про Вищу раду правосуддя і НБУ, про незалежну роботу НАБУ і САП, відмова від обмеження тарифів, введених цієї зими на енергоринку. В Офісі президента України запевняють, що у МВФ і української влади однаковий погляд на принципові речі і вимоги Фонду. Однак радник глави ОПУ Тимофій Милованов вважає, що МВФ тактовно обдурив Україну і навмисне заявив про провальне завершення місії в Україні перед візитом президента Володимира Ззеленского в ОАЕ, щоб створити негативний фон цього візиту і підірвати імідж українського лідера. Милованов вважає, що МВФ повинен відповісти, чому вирішив повідомити про закінчення роботи саме перед візитом Зеленського і української делегації в ОАЕ. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Громадське.
"Нас десь обманули, але обдурили тактично, поставили в складну ситуацію, коли ми прилетіли в Емірати з цією негативною новиною з приводу місії (МВФ - ред.), яку розтягнули російські ЗМІ, і це відчувалося в Еміратах", - заявив Милованов .
Радник глави ОПУ пояснив, що в МВФ обіцяли надати пресреліз за результатами місії в Україні перед публікацією, але не зробили цього. Тому українська влада не змогла оперативно надати свою позицію з цього питання, і що виниклий вакуум миттєво заповнився російською пропагандою. Колишній міністр економіки і розвитку України вважає, що МВФ повинен відповісти, чому повідомив про завершення роботи саме перед візитом в ОАЕ української делегації.
"Відповіді немає і, по суті, вони не повинні її давати, але питання залишається відкритим - випадковість це чи ні. Ми не папуаси, і нас не можна ганяти і обманювати", - підкреслив Милованов, який вважає, що Україні пора відмовитися від комплексу неповноцінності і не приймати за замовчуванням всі заяви МВФ, що офіційний Київ нібито завжди робить все неправильно.
Нагадаємо, місія МВФ, яка приїжджала до Києва для перегляду програми кредитування і виплати нового кредитного траншу, завершила роботу в Україні 13 лютого, в той день, коли президент Зеленський вилетів в ОАЕ на важливі переговори про двостороннє співробітництво. Домовленостей по кредитному співробітництву досягти не вдалося. У Фонді вимагають більшого прогресу за всіма раніше висунутим умовам. Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман уточнив, що представники Фонду вимагають від влади Ураїни виконання важливих умов щодо просування антикорупційних реформ та посилення управління НБУ.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Раді допускають, що Україна в 2021 році може залишитися без кредитного траншу МВФ, що не стане для нашої країни катастрофою. Глава фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев також натякнув, що Фонд перейшов "червоні лінії" в своїх нових вимогах.