У Конгресі США запевнили українців в потужній підтримці України і українського лідера Володимира Зеленського під час його візиту до Вашингтона. Конгресмени планують навіть перервати свою відпустку, щоб зустрітися з українським президентом для обговорення нової військової допомоги.
Джерело: Україна 24
Керівник окружного відділення Республіканської партії по 45-му округу Асамблеї штату Нью-Йорк Борис Пінкус розповів, що конгресмени планують зустрітися із Зеленським перед його переговорами з главою Білого дому Джо Байденом. Політик стверджує, що зараз американська громадськість максимальна активна в підтримці України і чинить колосальний тиск на президента США після того, як він підписав угоду з Німеччиною по Північному потоку-2.
"Не дивлячись на те, що більшість конгресменів сьогодні у відпустках, багато хто з них готові зустрітися із Зеленським, де б це не було, і висловити підтримку. Це неодмінно позначиться на переговорах Зеленського з Байденом. Особливо буде робитися акцент на економічній і військовій допомозі. Питання про непорушність кордонів України з поверненням Криму і відновленням Донбасу навіть не підлягає обговоренню. Це звучить скрізь. Знизу доверху, Америка буде дотримуватися цього. Особливо приємно, що хайтек-компанії, Силіконова долина, готові вкласти максимально, щоб зрушити Україну з мертвої точки ", - підкреслив Пінкус.
Переговори Зеленського і Байдена
Зустріч президента України Володимира Зеленського і президента США Джо Байдена відбудеться 30 серпня. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і керівник ОП Андрій Єрмак вже особисто їздили до Вашингтона, де провели ряд зустрічей з американськими чиновниками, на яких погоджували деталі зустрічі лідерів держав. Вони анонсували, що результати візиту Зеленського в США будуть змістовними.
Уже відомо, що в рамках візиту в США Зеленський зустрінеться не тільки з Байденом, а візьме участь ще в ряді заходів.
Переговори по Донбасу - позиція США і Зеленського
Президент України вважає, що для врегулювання ситуації на Донбасі необхідні прямі переговори з президентом РФ Володимиром Путіним і дискусії в нормандської форматі з залученням США. На його думку, союзники України - французький лідер Еммануель Макрон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель - останнім часом послабили позиції щодо Росії і Путіна, а офіційний Вашингтон, впевнений Зеленський, зможе надати свій авторитетний вплив на Кремль.
США підтримують пропозиції українського президента Володимира Зеленського про оновлення переговорного процесу по Донбасу, які стосуються розширення нормандського формату і зміни місця переговорів. У Вашингтоні розглядають різні формати.
Путін погодився на участь США в нормандському форматі
Як відомо, в Кремлі після переговорів Путіна і Байдена в Женеві раптово погодилися на участь США в переговорах по Донбасу, хоча ще недавно виступали категорично проти розширення нормандського формату. Правда, в Кремлі поставили умову - команда Байдена повинні бути "в одній людській логіці" з російською стороною.
У Путіна вважають, що адміністрація президента Джо Байдена в цілому прихильна Мінським угодами, що влаштовує Кремль, який, втім, трактує їх по-своєму, і це трактування не збігається з позицією Києва.
Читайте також: