Голова Міноборони Литви Арвідас Анушаускас зазначив, що його країна поки не передаватиме Україні ЗРК NASAMS, а натомість надасть боєприпаси до гаубиці PzH 2000.
Джерело: Delfi
Литва поки не передаватиме Україні ЗРК NASAMS
Зазначається, що подальшу військову допомогу Україні було обговорено під час засідання Ради державної оборони Литви.
Литва після інциденту в Польщі з падінням ракети вирішила посилити власну протиповітряну оборону. Тому Вільнюс прискорює закупівля засобів ППО, а також не буде передавати Україні комплекс NASAMS.
Треба сказати про протиповітряну оборону, оскільки це дуже актуальне питання для регіону в цілому, прийнято рішення, що ми повинні прискорити придбання додаткової системи ППО середньої дальності. Це було в наших планах, просто це було набагато пізніше, - зазначив Анушаускас.
За словами керівника Міноборони Литви, його країна продовжить надавати військову допомогу Україні та також фінансову підтримку.
Проте вінне розкрив деталі майбутніх постачань. За словами Анушаускаса, українські військові отримають від Литви снаряди для німецької Panzerhaubitze 2000.
Між тим, за словами речника Командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, армія РФ використовуватиме вивезені з території Білорусі ракети С-300 для обстрілів прифронтових територій Україїни.
Ми знаємо що Росія робить з ракетами С-300. Це зенітні ракети, які призначені для ураження повітряних цілей… Росіяни мають цілий спектр такого озброєння – це "Бук" М1, М2, М3, "Тор", "Панцир", "С-300", "С-400" і так далі. Цими комплексами вони наситили окуповані території і погрожують нашим Повітряним силам, - зазначив Ігнат.
Речник ПС ЗСУ зауважив, що російські ракети С-300 вважаються застарілими. Спочатку вони застосовували їх по Україні одиночними залпами, а потім масовими по прифронтових містах.
Він додав, що ці ракети є терористичними, бо оснащені металевими елементами, які розлітаються при вибуху і травмують людей.
Для того, щоб ефективно збивати ракети такого типу, потрібно, щоб вони запускалися із відстані не менше 100 кілометрів, проте окуповані території значно ближчі.
Якщо б ці ракети випускались за 100-150 кілометрів, то можна було вирахувати траєкторію ураження, але якщо це за 40 кілометрів, то точності ніякої. Тому ці ракети летять по мирній інфраструктурі. Тому Білорусь передає ці ракети Росії, бо вони хочуть більше обстрілювати прифронтові міста, - наголосив Ігнат.
Читайте також: