У мережі опублікували архівні кадри роботи ліквідаторів аварії на Атомній електростанції в Чорнобилі.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Військове ТБ.
Як відомо, Чорнобильська катастрофа була викликана вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку ЧАЕС в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.
Майже одразу до місця аварії прибули пожежники. Першими до ЧАЕС приїхала бригада під командуванням лейтенанта Володимира Правика, який помер 9 травня від гострої променевої хвороби, отриманої в першу чергу в результаті потрапляння радіоактивних речовин у дихальні шляхи, тому що пожежники тоді працювали без ізолюючих протигазів. Їх не попередили про небезпеку радіоактивного диму і уламків, вони не знали, що ця аварія була чимось більшим, ніж звичайна пожежа.
Пріоритетним завданням було гасіння вогню на даху станції і території навколо будівлі, яка містила енергоблок №4, щоб захистити енергоблок №3 і тримати його основні охолоджувальні системи в робочому стані. Вогонь гасили до 5:00 ранку. Всередині четвертого блоку його вдалося загасити лише до 10 травня 1986.
Після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не тільки сучасну Україну, Білорусь і Росію, які були поблизу ЧАЕС, але і Східну Фракію, сучасні Македонію, Сербію, Хорватію, Словенію, Болгарію, Румунію, Литву, Естонію, Латвію, Польщу, Чехію, Угорщину, а також Грецію, Фінляндію, Данію, Норвегію, Швецію, Австрію, Нідерланди, Бельгію, Швейцарію, Німеччину, Італію, Ірландію, Францію, Великобританію і острів Мен.
Раніше повідомлялося, що президент Петро Порошенко в день 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції вшанував пам'ять ліквідаторів та жертв катастрофи.
Також повідомлялося, що до 30-х роковин трагедії українські режисери зняли кілька фільмів, щоб показати, чим є місто Прип'ять сьогодні.