Команда канцлерки Німеччини Ангели Меркель в черговий раз запевнила Україну і українців, що Берлін залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності і суверенітету України та як не визнавав, так і не визнає окупацію українського Криму Росією. Тому у Меркель вирішили підтримати план офіційного Києва по створенню міжнародного переговорного майданчику для деокупації півострова під назвою Кримська платформа. Послиня Німеччини в Україні Анка Фельдгузен повідомила, що Німеччина вважає Кримську платформу ефективним інструментом в боротьбі за український півострів. Дипломатка підкреслила, що так вважає і Євросоюз в цілому. Про це Фельдгузен заявила під час стратегічної дискусії "Дипломатія +2021: пріоритети влади, очікування суспільства", передає ONLINE.UА з посиланням на Укрінформ.
"Німеччина, як і в цілому Європейський Союз підтримує українську ідею про Кримську платформи. Адже ми вважаємо, що дуже важливо підтримувати високо на порядку денному питання Криму. Скажімо так: коли настає нова криза, ми забуваємо про стару кризу, і ми не повинні допустити , щоб так сталося і з Кримом. Кримська платформа допоможе досягти цієї мети ", - пояснила позицію Берліна дипломатка.
Як відомо, над створенням Кримського платформи посилено готові працювати і США. Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін в ході зустрічі з українськими дипломатами кілька днів тому нагадала офіційну позицію США: Крим - це частина України, і Сполучені Штати ніколи не визнають спроби РФ його анексувати. Раніше про готовність співпраці над створенням Кримської платформи заявляв і президент Польщі. Український глава Володимир Зеленський також запросив в Кримську платформу турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана, який вже прийняв пропозицію офіційного Києва і нагадав Путіну, що Крим є українською територією і Анкара не визнає і ніколи не визнає незаконну анексію українського півострова Російською Федерацією.
У МЗС України раніше пояснювали, що мета створення Кримської платформи задати багаторівневий майданчик, на якому буде обговорюватися деоккупація Криму на різних рівнях. Повернення українського півострова хочуть поставити на обговорення на найвищому політичному рівні. Для цього українська сторона має намір організувати саміт, який буде проходити щорічно 26 лютого - в день опору Криму російської окупації.
Раніше ONLINE.UА повідомляв, що Україна представила концепцію Кримської платформи Європейському союзу.