Глава МЗС Німеччини Гайко Маас підтвердив плани США відмовитися від санкцій проти Північного потоку-2, і зокрема, проти глави компанії Nord Stream 2 AG Маттіаса Варніга. За його словами це рішення прийняв американської глава Джо Байден.
Джерело: Reuters
Маас заявив, що рішення Байдена відмовитися від санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG - оператора Північного потоку - 2 - є чітким сигналом про те, що США вважають Німеччину важливим партнером, на якого можна розраховувати в майбутньому.
"Ми вважаємо це конструктивним кроком, який ми далі будемо обговорювати з нашими партнерами в Вашингтоні. Цей проєкт не повинен далі обтяжувати наше видатне співробітництво з США. Однак, Північний потік - 2 - це не єдине питання, по якому у ФРН з США є фундаментальні розбіжності в думках ", - заявив Маас під час прес-конференції в Берліні.
Що кажуть в Білому домі про санкції проти Північного потоку-2
У Білому домі поки відмовляються коментувати плани адміністрації Байдена з приводу санкцій проти ПП-2. Заступниця прессекретаря Білого дому Карін Жан-П'єр зазначила, що обговорювати це питання потрібно з Держдепом, але підкреслила, що Байден як і раніше вважає російський газопровід поганий угодою.
"Адміністрація Байдена ясно сигналізувала про те, що трубопровід "Північний потік - 2" є поганою угодою. Йдеться про російський геополітичний проєкт, який загрожує енергетичній безпеці Європи, України, а також союзникам і партнерам східного флангу НАТО", - підкреслила заступниця спікера Білого дому.
Реакція Кремля на відмову США від санкцій
У Кремлі позитивно сприйняли інформацію про те, що Байден доручив не вводити санкції відносно компанії Nord Stream 2 і її генерального діректора Матіаса Варніга, який є другом президента Росії Володимира Путіна і колишнім офіцером східно-німецької розвідки.
"Мова йде поки про знеособлені публікації, тому це навряд чи все ж можна сприймати як сигнал. Хоча сам факт появи саме таких публікацій досить позитивний", - прокоментував ситуацію спікер Кремля Дмитро Пєсков.
Головне про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.