Член команди лідерки ФРН Ангели Меркель та чинний міністр фінансів й віцеканцлер Німеччини Олаф Шольц впевнений, що скандальний російський газогін "Північний потік-2", який прокладають по дну Балтійського моря, все-таки зможуть добудувати. Окрім того, він закликав США та міжнародну спільноту не втручатися у справи господаря Кремля Володимира Путіна та країн Європейського Союзу, які домовилися про газопостачання та взаємовигідну співпрацю. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на Finanzen.
"Так", — заявив член команди німецької канцлерки під час конференції, відповідаючи на запитання, чи вірить він у добудову газогону.
Після цього Олаф Шольц закликав інші країни не втручатися у справи країн Євросоюзу та російської влади.
"Європейські держави спільно заявили, що вони дотримуються думки, що це європейська справа, і що вони не хочуть, щоб інші втручалися. А там побачимо", — заявив політик на конференції "Європа-2021" від видань Tagesspiegel, Zeit, Handelsblatt та Wirtschaftswoche.
Не можна не згадати про те,що нещодавно державний секретар у справах Європи при МЗС Франції Клеман Бон заявив, що вважає санкції влади ЄС проти команди Володимира Путіна недостатніми й почав вимагати згорнути "Північний потік-2". Німецька канцлерка Ангела Меркель після цього дала зрозуміти, що не збирається відмовлятися від проєкту, хоча, ймовірно, це стане подразником у покращенні відносин з новою адміністрацією США та особисто президентом Штатів Джо Байденом.
Як уже згадувалося раніше, російський корабель-трубоукладач "Фортуна", який будує "Північний потік-2", потрапив під потужні санкції офіційного Вашингтону. Обмеження ввели також проти російської компанії КВТ-РУС, яка є власником судна. Буквально зразуж концерн Bilfinger SE вирішив відмовитися від будівництва "Північного потоку-2", ставши першою німецькою компанією, яка залишила проєкт російського газопроводу. В Кремлі після цього визнали, що для проєкту з’явилися ризики.
Як повідомляв ONLINE.UA, позиція нового американського президента Джо Байдена щодо газогону “Північний потік-2” полягає в його шкідливості для Європи.