Українське суспільство кілька днів тому сколихнув черговий скандал, який пов'язаний із забороною в Україні книг російських видавництв Держкомтелерадіо. Особливу увагу було привернуто до роману "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова. У ЗМІ розігнали фейк, що в країну нібито "заборонили ввозити Майстра і Маргариту", що не відповідає дійсності. Крапку в цьому питанні поставили в Міністерстві освіти і науки 1 лютого, де запевнили, що в Україні ніхто не забороняв класичних авторів і сьогодні кожен бажаючий може купити в книжковому магазині різні видання "Майстер і Маргарита". Чутки про заборону в відомстві назвали фейком. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МОН.
"В Україні ніхто не забороняв класичних авторів. Кожен може придбати в книжковому магазині різні видання «Майстер і Маргарита». Доступ до класичних текстів в нашій країні є і повен бути безперешкодним. Рішення Держкомтелерадіо не поширюється на твори класичної літератури. Рішення стосується лише окремих видавців , які популяризують російських діячів кіно з антиукраїнською позицією ", - йдеться в повідомленні МОН.
Фейк про заборону "Майстра і Маргарити" в Україні в Міністрестві розцінили як російську пропаганду, яка є інструментом інформаційної війни.
Як відомо, фейк про "заборону Булгакова" в Україні швидко підхопили в мережі ряд скандальних українських політиків і колишніх чиновників. Українські книговидавці спробували припинити потік гнівних заяв коментаторів, нагадуючи, що десятки інших видань Майстра і Маргарити як і раніше вільно доступні у продажу в Україні як у друкованій, так і в електронній версії.
Які книги заборонили в Україні, до речі, можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо переліку видавничої продукції з РФ. Що стосується "Майстра і Маргарити", то мова йде про надруковану в 2018 році книгу видавничої групи Азбука-Аттікус.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в РНБО хочуть ставити на облік в правоохоронних органах всіх українців, які користуються забороненої російської соцмережею "ВКонтакте". Постановка на облік може початися вже навесні 2021 року, коли буде розроблена нова Стратегія кібербезпеки України, а також стратегія інформаційної безпеки. Цю інформацію підтвердили в апараті РНБО, де вирішили серйозно взятися за російські соцмережі, які несуть реальну загрозу національній безпеці України.