Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підтвердив, що в Україні вводитимуть так звані “привілеї” для осіб, які повністю пройшли вакцинацію проти коронавірусу COVID-19.
Джерело: брифінг міністра
За словами посадовця, в українському уряді передбачають для цього скористатися найбільш ефективними рисами досвіду держав Євросоюзу та Сполучених Штатів, де подібні рішення вже чинні у кількох галузях.
“МОЗ говорить не про пом'якшення, але будуть запроваджуватися карантинні обмеження, але для певних сфер економіки буде дозволено працювати навіть в "червоному" рівні епідеміологічної небезпеки. Наприклад, кінотеатри, вони зможуть працювати, якщо колектив буде вакцинований і люди, які будуть приходити до нього, будуть показувати COVID-сертифікат”, - наголосив Ляшко.
Він уточнив, наразі в МОЗ бачать достатньо галузей, в яких вже можна впроваджувати відповідні ініціативи.
“Таких сфер багато. Ми це бачимо у Франції, Німеччині.. розглядаються різні варіанти. Ми можемо брати досвід країн ЄС і США … подивитись, що спрацьовує, а що ні та обрати оптимальний варіант”, - додав міністр.
Вакцинація в Україні
У Міністерстві охорони здоров’я уточнили, найвищий рівень захисту виникає через 7 до 14 днів після останньої дози вакцини. Саме повний курс вакцинації є ключем до захисту від усіх штамів COVID-19, включно з "Альфа", "Бета" і "Гамма" та "Дельта". Навіть якщо препарат не надає 100% гарантії проти інфікування, він гарантує відсутність ускладнень у перебігу хвороби, що своєю чергою не призведе до госпіталізації.
Вакцинальна кампанія від COVID-19 в Україні почалася 24 лютого 2021 року. Станом на 6 серпня вже зроблено більше 6,2 млн щеплень.
В Україні щеплення роблять наступними вакцинами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech;
Moderna.
Читайте також:
Ефективність вакцин проти штаму “Дельта” значно знижується через 3 місяці;
Експерт відповів, які реакції на щеплення проти COVID-19 є нормальними;
Винахідник технології мРНК попередив про небезпеку вакцин від коронавірусу.