4 березня офіційний представник Міністерства охорони здоров'я та головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко звернув увагу на те, що висока летальність серед пацієнтів на ШВЛ не є особливістю нашої країни. За його словами, це особливість коронавірусної хвороби, а майже усі, хто померли під ШВЛ, були старшими 60 років. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "Укрінформ".
"На початку цього тижня інформпростір сколихнула інформація про те, що багато людей, які хворіють на коронавірусну хворобу, потрапляють у відділення інтенсивної терапії і після того, як їх підключають до апаратів ШВЛ, досить велика кількість таких випадків завершується летальними наслідками.Потреба у штучній вентиляції легень наразі відбувається тільки у тих людей, коли ресурси респіраторної неінвазивної терапії вичерпано. Тобто спочатку людину при низькому насичені киснем підключають до кисневої терапії, після цього використовують такі апарати, як CPAP, але коли організм людини виснажується повністю, то людину підключають до апарату ШВЛ - це коли повністю штучна заміна дихальної функції", - заявив Віктор Ляшко.
За словами представника МОЗ, саме тому такі високі цифри летальності, і це не є особливістю України, це є особливістю хвороби.
"Ці цифри від 50 до 90% по різних країнах, але це залежить від вибірки, кількості, як, хто оцінює", - додав санітарний лікар.
Окрім того, він зауважив, що в нашій країні більше половини летальних випадків реєструється в групі 70+, якщо включити в цю групу пацієнтів віком 60+, то летальних випадків внаслідок інфікування коронавірусною хворобою серед цієї категорії буде 80%.
Як уже згадувалося раніше, під час дослідження Національної академії наук України вдалося з'ясувати, що понад 88% пацієнтів з коронавірусом в Україні, які перебували на штучній вентиляції легенів, померли.
Як повідомляв ONLINE.UA, 4 березня в Україні оголосили про початок третьої хвилі епідемії COVID-19.