У Міністерстві охорони здоров'я розробили критерії, які необхідні для пом'якшення карантину в Україні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на виступ міністра Максима Степанова з брифінгом.
За його словами, обраний сценарій дозволяє послаблювати обмеження не синхронно, а індивідуально у кожному регіоні. Наразі ці критерії повинен затвердити Кабмін.
"Які критерії? У нас є кількість випадків за останні 7 днів на 100 тисяч населення – це так званий показник інцидентності. Завантаженість ліжок (хворими з) COVID-19 має бути не більше 50%. Кількість тестувань – ПЛР-тестування плюс IFA-тестування, яке ми зараз додаємо, за 7 днів на 100 тисяч населення має бути на рівні 15-ти. Кількість нових випадків за останні 7 днів до попередніх 7-ми днів – або R-показник – має бути на рівні 0,9-1,0", - зауважив Степанов.
Він нагадав, що критерії стануть елементом введення адаптивного карантину.
"Ці показники різні по областям, тому ми вважаємо, що це буде дуже правильна тактика: в залежності від області будемо пом’якшувати карантин. Тобто затвердження цих етапів буде на національному рівні, а вже пом’якшення буде відбуватися, в тому числі, на рівні конкретної області", - додав міністр.
Станом на ранок 14 травня в Україні виявили 16 847 випадків нового коронавірусу. Перший етап послаблень карантину стартував 11 травня, наступний почнеться 22-го.
Як повідомляв ONLINE.UA, науковці з Китаю та Австралії виявили у геномах вірусів кажанів елементи, характерні для коронавірусу SARS-CoV-2. За словами біологів, що це дає їм підставу вважати природним походження коронавірусу нового типу. Перші результати відповідних досліджень підготовлені для публікації в журналі Current Biology.