Вже з квітня цього року в Україні продаж антибіотиків буде здійснюватись лише за електронними рецептами.
Джерело: пресслужба МОЗ
Що означає це рішення і як це буде працювати
У МОЗ повідомили, що рішення прийнято з метою запобігти зловживанню антибіотиками, що викликає у патогенної флори стійкість до протимікробних препаратів.
Сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для громадського здоров’я. Ця загроза стоїть поруч з антивакцинальними настроями, які в тандемі зводять нанівець чимало досягнень медичної науки. Саме тому, ми запускаємо електронний рецепт, як один із механізмів вирішення проблеми неконтрольованого та нецільового використання препаратів, - пояснив голова МОЗ Віктор Ляшко.
Віктор Ляшко (фото - facebook.com/viktor.liashko)
Електроний рецепт зможе виписати будь-який лікар, вне залежності від наявності декларації з сімейним лікарем. Однак, щоб отримати електронний рецепт, необхідно буде зареєструватись у відповідній електронній системі.
Електронна система буде діяти як для аптек, так і для медичних закладів. Всі медпрацівники повинні будуть зареєструватись, якщо вони займаються призначенням та відпуском ліків.
Електронний рецепт можна буде використати у будь-якій аптеці, яка підключена до електронної системи. У рецепті буде вказана діюча речовина, тож покупець зможе самостійно обрати необхідний препарат.
Окрім цього в e-рецепті також буде вказана форма лікарського засобу та дозування.
Голова МОЗ зазначив, що надалі планується запуск е-рецептів на наркотичні засоби, а потім на всі рецептурні препарати.
В Україні почали вести облік споживання антибіотиків
МОЗ запевняє, що це є ефективним механізмом контролю за обігом антибіотиків, тому що неправильне і надлишкове вживання таких пігулок призводить до розвитку широкої резистентності — механізму, який знижує їхню ефективність.
У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що неможливо лікувати хворобу, яку провокує ураження коронавірусом, звичайними антибіотиками — вони не мають впливу на віруси, лише на бактерії.
За офіційними даними, антибіотики дійсно можуть стати в пригоді, але це пов’язано виключно з супутніми інфекціями під час перенесення коронавірусу. Призначати їх має лише лікар.
Читайте також:
Кількість хворих коронавірусом в Україні 29 січня б’є антирекорд третій день поспіль
МОЗ нагадало про зміну правил продажу антибіотиків
В Україні зберігається високий рівень захворюваності на COVID-19