Масова кампанія з вакцинації проти коронавірусу COVID-19 почалася в Україні 24 лютого, однак з того моменту першу дозу щеплення отримали лише понад 50 тисяч осіб. У Міністерстві охорони здоров’я наголошували раніше, що для цього є певні причини й закликали українських громадян вакцинуватися активніше - утім, невідомо, як саме, бо перший раунд передбачений майже повністю для медиків. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко звернув увагу на необхідність обережного старту масової імунізації через ризики зриву. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на “Українську правду”.
“Ми готові, за потреби, зупинити своїм рішенням проведення рутинної вакцинації на місяць-два, а ми можемо це зробити, то в такому разі зможемо робити і 7, і 8, і 10 млн щеплень на місяць. Це потужності, які є сьогодні в системі охорони здоров’я. Якщо подивитися, скільки вакцинацій в день робили різні країни, то Україна на своєму етапі не відстає. Не лідирує, але й не відстає... Але, ми як Міністерство охорони здоров’я і я, як головний санітарний лікар, насамперед відповідаємо за те, щоб компанія розгорнулася і не зірвалася в перші дні, бо вони найбільш критичні”, - наголосив заступник голови МОЗ.
За його словами, в Україні працюють 600 мобільних бригад, кожна з них здатна робити 100 щеплень на добу, а також 4 250 пунктів вакцинації, кожен з яких може надавати 30 щеплень щодня. Масова імунізація в Україні розвивається каскадним методом. Усі помилки будуть взятими до уваги та усунені.
Ляшко підтвердив, що повільність - цілком спланований темп.
“Нам потрібно було запустити вакцинацію, щоб не було зривів, щоб не допустити програмних помилок, які б мали негативний інформаційний вплив на кампанію імунопрофілактики. Навіть якщо в квітні чи наприкінці березня привезуть 10 млн вакцин, то в квітні 10 млн я не провакциную через одну ключову річ: нам не потрібні програмні помилки, які призведуть до зриву кампанії імунопрофілактики”, - вважає він.
Як повідомляв ONLINE.UA, президент Володимир Зеленський напередодні 10 березня виступав з дорученням прискорити процес вакцинації серед українців. Вже у згаданий день голова комітету парламенту з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький звернув увагу на причини такої ситуації.